Bir İlk Yaşandı, Adayların Tamamı Sözlü Mülakatta Elendi

Rize il özel idaresi yakın zamanda yaptığı müdürlük sınavında tüm memurları sözlü mülakatta eledi. Bu olay sonrasında Türkiye’nin gündemine giren Rize İl Özel İdaresi konuyla ilgili açıklama yaptı.

MEMURLAR 12.04.2019, 15:20
Bir İlk Yaşandı, Adayların Tamamı Sözlü Mülakatta Elendi

Rize İl Özel İdaresi, 2017 yılında 13 şube müdürlüğü için görev içerisinde yükselme sınavı açmıştı. 2018 tarihinde ise yazılı sınavları yapan kurum sözlü sınav tarihini 4 Nisan 2019'da gerçekleştirdi. Katılımcılar tarafından büyük bir merakla takip edilen il özel idaresi sözlü sınav sonuçları 5 Nisan'da Rize İl Özel İdaresinin resmi adresinden yayınlandı. Ancak açıklanan sonuçlara göre, sınava katılan 14 adayın tamamı başarısız sayıldı. Sözlü sınava katılan adaylar içerisinde İl Özel İdaresinde müdürlük görevini yürütenlerin de bulunduğu açıklandı.

Sınav sonuçlarının açıklanması nedeniyle gündeme giren Rize İl Özel İdaresi adayların sözlü mülakatta istenilen yeterlilikleri aşamadıklarını vurguladı. Resmi internet adresleri üzerinden yapılan paylaşımda adayların genel olarak 60 puan aldıkları görülüyor.

Bir adayın ise sözlü mülakata katılmadığı görülüyor. Adayların hangi konularda başarısız olduğunu dair herhangi bir açıklama da kurum tarafından yapılmadı. Bu olaylar sonrasında müdür olarak görevini ikame ettirenlerin şu anki durumu da sorgulanmaya başlandı. Yeni başvuru tarihlerinin ne zaman olacağı konusunda Rize İl Özel İdaresi herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak yeni sınavda adayların yine başarısız olup olmayacağı merakla takip ediliyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)