Belediyeler Görevde Yükselme Sınav Takvimi Yayınlandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Müdürlüğü tarafından bütün il valiliklerine hitaben yazılan yazı ile belediyeler tarafından yapılacak görevde yükselme sınav takvimi ve şartları belirlendi.

MEMURLAR 03.01.2019, 16:17 03.01.2019, 18:12
Belediyeler Görevde Yükselme Sınav Takvimi Yayınlandı

Yerel Yönetimler Müdürlüğü tarafından Valiliklere gönderilen yazı ile belediye görevde yükselme takvimi ve şartları belirlendi.

Yazı içeriğine göre belediye kamu personeli görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavına tabi tutmak istediği personelin niteliklerini ve sayısını 2019 Şubat ayı sonuna kadar valiliklere bildirecek.

Valiliklere tarafından alınan başvurular tek bir liste halinde en geç 15 Mart 2019 tarihine kadar Çevre ve Şehircilik Bakanlığına gönderilecek ve listeler Bakanlıkça birleştirilerek sınavı yapacak kuruma bildirilecektir.

Yerel yönetim kamu personellerinin görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirilecektir. Yerel yönetim kamu personelinin görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavına Valiliklerin Bakanlığa göndereceği listelerde yer alan personel katılabilecektir.

Bu şekilde listelerde yer alan kamu personeli Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler e-Sertifika Programına kayıtlarını 17 Haziran 2019 ile 05 Temmuz 2019 tarihleri arasında internet üzerinden gerçekleştirilecektir.

Adaylar 06 Ekim 2019 tarihinde tek oturumda kayıtlı oldukları sınav konularından görevde yükselme sınavına gireceklerdir. Sınav çoktan seçmeli test usulü ile yapılacaktır. Sınav süresi 90 dakika olup, sınavda her dersten 20’şer soru olmak üzere toplam 60 soru sorulacaktır.

Sınavlar, 81 ilde düzenlenecek olup, adaylar kayıt başvurusu sırasında tercih etmiş oldukları merkezde sınava gireceklerdir.

Yerel Yönetim görevde yükselme şartlarını ayrıntılı incelemek için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)