Bekçi Alımında Son Gün Başvurular Bitiyor. Bekçiler Polis Olabilmekte

Bekçi alımı için son gün başvuruda bulunacak adayların merak ettiği tüm sorulara haberimizin detayında bulacaklardır. Ayrıca bekçiler polis olabilmekte.

MEMURLAR 31.03.2019, 11:35 31.03.2019, 16:27
Bekçi Alımında Son Gün Başvurular Bitiyor. Bekçiler Polis Olabilmekte

Başvurular 1 Nisan 2019 Pazartesi günü bekçi alımı başvurusu sona erecektir. Adaylar son gün istenen belge ve bilgileri tamamlaması elzemdir. En çok merak konusu bekçilerin polis olabilirler mi.

Bekçiler mesleklerini yerine getirirken öğrenim durumları ve yaşları yetecek adayların bağlı bulundukları İl ve İlçe Emniyet Müdürlüklerinde en üst amirlerinin verecekleri öneri sonucu İçişleri Bakanlığı bünyesinde kadroları değiştirilerek polislik mesleğine geçmektedirler.

Bekçilik alımları devlet tarafından yapılmakta olup Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmet vermekte olup 2019 yılı içerisinde 8 bin bekçi kadrosu ayrılmıştır. Bekçi alımları il il alınacak olup  başvurular yapılmaktadır. Ayrıca askerliğini yapmış 30 yaşını doldurmamış adaylar başvuruda bulunabilirler. İstenilen kriterlerde boy ve kilo endeksine uymayan hiçbir aday elenmekte. Başvuruda bulunacak adaylar en az lise mezunu olmaları gerekmektedir.

Bekçi alım başvuru kılavuzu tıklayın. Başvuru yapmak için tıklayın.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Evren önder 2 yıl önce
Şu yaş sınırı neden 30 biraz da yükseltmeliler 19 25 yaş arasında ki gençler mi korucak bizi
mustafa 2 yıl önce
Karakollu