Başkandan Taşeron, EYT ve TİS Açıklaması

Türk-İş Genel Başkanı Ergin Atalay yerel seçimlerden sonra taşeron, EYT ve TİS konularının biran önce açıklığa kavuşturulması gerektiğini söyledi.

Başkandan Taşeron, EYT ve TİS Açıklaması

Güvenlik İş Sendikası 3. Olağan Genel kuruluna katılan Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Türkiye'nin gündemindeki yerel seçimlerin bitmesinin ardından vakit kaybetmeyerek ülkemizin esas gündemi olan kamu iktisadi teşebbüsleri (KİT), emeklilikte yaşa takılanlar, geçici işçiler, kamu sözleşmeleri gibi konuların vakit kaybedilmeden konuşulması ve gerekli adımların ivedilikle atılması gerektiğini ifade etti.
Mağduriyet Yaşatılmadan Çözümler bulunmalıdır

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay Güvenlik İş sendikası 3. Olağan genel kurulunda yaptığı açıklamada; ‘’Ülke gündeminden yerel seçim tartışmalarının bir an önce çıkarılarak gerçek gündemi ile ilgilenmeye başlaması gerekiyor. Bunlar içerisinde taşeron işçiler, EYT olarak adlandırılan emeklilikte yaşa takılanlar ve geçici işler konularının taraflara herhangi bir mağduriyet yaşatılmanda ve toplum vicdanına uygun bir şekilde çözülmesi gerekiyor. ’’ şeklinde açıklamalarda bulunmuştur.

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı da özel güvenlik görevlilerinin ülkedeki genel kolluk kuvvetlerinin yardımcı olması noktasında son derece önemli bir görev üstlendiklerine vurgu yaparak, Türkiye'de 320 bin özel güvenlik görevlisinin görev yaptığını ifade etti. Çağırıcı, özel güvenlik görevlilerinin çalışma üniformaları ile ilgili tek tip üniforma ile ilgili çalışmaların tüm hızıyla ve oldukça özenli bir şekilde devam ettiğini belirterek " Kısa zaman içerisinde kamuda çalışan tüm özel güvenlik görevlilerinin tek tip elbise gitmesi sağlanacak." İfadesini kullandı.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sevgi
Sevgi - 5 ay Önce

Merhabalar %70 e olanlar ne olacak bizi kadro dışı bıraktılar bizede müjdeyi verin artık

Arif
Arif - 5 ay Önce

Yüzde 70 mağdurlarına kadro

Arif
Arif - 5 ay Önce

Yüzde 70 mağdurlarına kadro

Adsız
Adsız - 5 ay Önce

Botasa kadro kitler asıl ısı yapanlar yalancı buyukler

Adsız
Adsız - 5 ay Önce

Botasa kadro kitler asıl ısı yapanlar yalancı buyukler

Niyazi
Niyazi - 5 ay Önce

Böyle kadro olmaz olsun 500lira eridi maaşlar inşAllah onların oylarında bizim maaşlar gibi erir yalancılar

Idris
Idris - 5 ay Önce

Devletin devlet hastanesi calisanlari yuzde 70 engeli SOFORLER STERILIZASYON HBYS

Ferit
Ferit - 5 ay Önce

Haksizliklar giderilmedikce hak yerini bulacak cumartesi dahil normal calisma bir sistem icindeyiz mesai haklarimiz bile verilmiyo %70 diye uyduruk biseyin pesindeyiz yazik cok yazik