Başbakan Yıldırım KİT Taşeronlarının Nasıl Kadroya Geçirileceğini Açıkladı

AK Parti Zonguldak il kongresine katılan Başbakan Binali Yıldırım burada birçok husus hakkında açıklamalarda bulundu.

MEMURLAR 20.01.2018, 18:58 20.01.2018, 20:39
Başbakan Yıldırım KİT Taşeronlarının Nasıl Kadroya Geçirileceğini Açıkladı

Sıcak gündem konusu olan Afrin operasyonu ve daha birçok konu hakkında açıklamalarda bulunan Başbakan Yıldırım taşeron işçilerin kadroya alınması konusuna da değindi. Bugüne kadar 1 milyon taşeron işçinin kadroya geçirilmesi sürecinin başlatıldığını ve bu insanların sorunlarının çözüldüğünü belirtti. Bu kapsamda özverili bir çalışma yürüterek çalışanların iş ve aş sorunlarının ortadan kaldırıldığını belirtti.

Bilgi Kirliliği Var

Taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi sürecinde KİT personellerinin mağdur edildiği yönünde bir bilgi kirliliğinin olduğunu belirten Yıldırım bu kapsamda gerekli çalışmaların yapıldığını belirtti. Bunun için nasıl bir yöntem izleneceğini de açıklayan Yıldırım Devlet Demir Yolları ve Kömür İşletmesi üzerinden örneklendirme yaptı.

Yıldırımın açıklamalarına göre bu KİT’lerde çalışan personellerin kadroya geçirilmesi için KİT’lere kadro tahsis edilecek. KİT’ler de bu kadrolu personel alımı yaparken önceliği taşeron işçilerine verecek. Bu sayede KİT personelleri de kadroya kavuşmuş olacak. 

Bu konuda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı’nın çalışmaları devam ediyor. Kamuoyuna bu konu hakkında bir açıklama yapılabileceğini ifade edebiliriz. umarız ki tüm emekçilerin sorunları çözülür ve iş güvencesine kavuşabilirler. Böylelikle taşeronlar arasında eşitsizlik olduğu düşüncesi gündeme gelecektir ki bu hiç de istenmeyen bir durum olarak ortaya çıkacaktır.

Yorumlar (0)