Bank Asya’dan Nafaka Ödemesi Yapan Görevine İade Edildi

677 Sayılı KHK ile görevinden ihraç edilen belediye personeli OHAL Komisyonu incelemesinin ardından görevine iade edildi.

MEMURLAR 23.06.2018, 00:15
Bank Asya’dan Nafaka Ödemesi Yapan Görevine İade Edildi

Nafaka Ödemesi Olduğu Tespit Edildi

OHAL Komisyonu 677 sayılı KHK ile görevinden ihraç edilen belediye personeli hakkında karar verdi. Komisyon’a başvuru yapan belediye personelinin Bank Asya’ya para yatırma nedeniyle ihraç edildiği tespit edildi. Ancak kişinin Bank Asya hesabına yatırdığı paraların iştirak nafakası nedeniyle olduğu incelemeler neticesinde tespit edildi. 17/25’ten sonra 300 ile 450 lira arasında değişen paraların Bank Asya hesabına yatırılması talimatlı bir banka işlemi olmadığı belirtildi.

OHAL Komisyonu tarafından yapılan incelemede kişi hakkında başkaca bir soruşturma ya da kovuşturma olmadığı da belirtildi. Böylelikle kişinin görevine iade edilmesine karar verildi. Karar kendisine tebliğ edilen personel kısa süre içerisinde görevine yeniden başlayacak. Bugüne kadar alamadığı maaşları için ise hali hazırda herhangi bir düzenleme bulunmadığı için bu haklarını alabilmesi pek de mümkün görünmüyor. Zira Devlet Personel Başkanlığı da bu yönde bir görüş bildirmişti. KHK ile görevlerine iade edilenler haklarını alırken OHAL Komisyonu ile iade edilenler geriye dönük haklarını alamamaktadırlar. İşte bu da ayrı bir adaletsizliğe neden olmaktadır. Masum oldukları kesinleşen bu kişiler haklarını alabilmek için bir de mahkemelerde haklarını aramak durumunda kalacaklardır. İşte bu sorunlarla karşılaşmamak adına düzenleme yapılması icap etmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)