Balıkesir Üniversitesi Taşeron Sınav Tarihlerini İlan Etti

Balıkesir Üniversitesi daimi işçi statüsüne geçecek olan taşeron işçiler için sınav listesini ve tarihlerini yayınladığı liste ile duyurdu. Sözlü Sınav Yapılacak...

Balıkesir Üniversitesi Taşeron Sınav Tarihlerini İlan Etti

Balıkesir Üniversitesi yaptığı duyuruda kadroya geçiş sınavına girmeye hak kazanan adayların listesini yayınladı. Ayrıca her bir işçinin sınav tarihini de özel olarak açıklayan Balıkesir Üniversitesi sınavların sözlü olarak gerçekleştirileceğini duyurdu. 

Söz konusu listeler Üniversite’nin internet sayfasında yayınlandı. Kişilere ayrıca tebligat yapılmayacağı için adayların sınav saatlerine dikkat etmeleri gerekmektedir. Daimi ve geçici kadrolara geçiş için yapılacak olan sınavların tarihleri ise 5-9 Mart tarihleri arasında belirlendi.

Arşiv Araştırması
Yapılan duyuruda sınavdan başarılı olunsa dahi arşiv araştırması sonucu olumsuz çıkan kişilerin kadroya alınmayacağı da ifade edildi. Sınavlar 100 puan üzerinden değerlendirilecek ve adayların 50 puan almaları başarılı olmaları için yeterli olacak. Sınavda mesleki bilgiler adayların eğitim seviyelerine göre sorulacak. Ancak sınav usulen yapılacağı için herhangi bir endişeye mahal yoktur. 

Buna rağmen sınavdan yeteri kadar puan alamayan kişiler için de itiraz yolu öngörülmektedir. Buna göre adaylar 3 gün içerisinde başvurularını kurumlara yapabilecekler. Başvuruları yeniden değerlendirilen adayların itirazları kabul edilirse kadroya geçiş işlemleri yapılacak. Ancak reddedilen adaylar kadroya geçemeyecekler. Bu konuda daha önce Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu ve Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ sınavların mevzuat gereği yapılacağını ifade etmişlerdi.

YORUM EKLE