Bakan Soylu Polis Alımı İçin Temmuz Ayını İşaret Etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Polis Akademisi’nde mezuniyet törenine katıldı ve 23. Dönem POMEM alımları için tarih verdi.

MEMURLAR 12.05.2018, 23:11
Bakan Soylu Polis Alımı İçin Temmuz Ayını İşaret Etti

Temmuz’da İlana Çıkılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 2018 Temmuz ayında ilana çıkılacağını ve toplam 10 bin polis memuru adayı alınacağını belirtti. Bu kişilerin alım süreçleri tamamlandıktan sonra Eylül ayında eğitimlere başlanacak. Polis adaylarının eğitimleri Aralık ayına kadar devam edecek ve ardından da mezun olup Emniyet Teşkilatı’na katılacaklardır.

Toplam 33 Bin Personel Alınacak

Bakan Soylu 10 bin alımın ardından bir kez daha 10 bin polis alımı yapılacağını belirtti. Böylelikle toplam alınan polis sayısı 33 bine ulaşacak. Bu sayıyla birlikte emniyet teşkilatının daha da güç ve kuvvet kazanacağını da sözlerine ekledi.

Başvuru Şartları

Bakan Soylu’nun açıklamalarının ardından tüm herkes merakla beklemeye başladılar. Temmuz ayında yayınlanacak ilan ile netleşecek olan başvuru şartları şimdiden merak ediliyor. Ancak daha önceki alımlarda uygulanan şartların yine geçerli olacağını ifade edebiliriz. Bu kapsamda KPSS şartı aranacak olup en az 70 alınması gerekecektir. Ancak bu konuda bir düzenleme yapılması söz konusu olabilir. Dolayısıyla ayrıntıların netleşmesi için ilanların yayınlanması beklenmelidir. Yayınlanacak ilanda kadın ve erkek adayların da alınacağını ifade etmek isteriz. Adaylara spor ve mülakat sınavlarının da uygulanacağını ifade etmek gerekir. Tüm bunların ardından ise güvenlik soruşturması yapılacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)