Bakan Selçuk: Devlet Memuru Maaşını %100 Artırdık

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk en düşük devlet memuru maaşının enflasyondan arındırılmış bir şekilde %100 arttığını kaydetti.

MEMURLAR 23.06.2019, 23:15
Bakan Selçuk: Devlet Memuru Maaşını %100 Artırdık

En Düşük Maaş 3.512 Lira Oldu
Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı ile sendika yetkilileri bir otelde bir araya geldi. Yaklaşan toplu sözleşme görüşmeleri öncesinde bazı önemli konular ele alındı. Bu görüşme esnasında açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk, en düşük devlet memuru maaşının 3.512 liraya çıkarıldığını kaydetti. 2002 yılında bu rakam 392 lira iken bugün 3.512 liraya çıktı. Nominal değer olarak aradaki artış %796 seviyelerinde gerçekleşse de enflasyonu çıkarttıktan sonra artış miktarı %100 seviyelerine gelmektedir. Dolayısıyla maaşların iki katına çıktığını ve memurların refah seviyesinin de bir kat arttığını ifade edebiliriz. 

Sadece maaşlar artmakla kalmadı aynı zamanda kamuda çalışan personel sayıları da ciddi miktarda arttı. Buna bağlı olarak kamunun sunduğu hizmetin kalitesinde de bir artış yaşandığı Bakan Selçuk tarafından dile getirildi. 

Bakan Selçuk yalnız kamu sektöründe değil aynı zamanda özel sektörde de iyileştirmeler yaşandığını kaydetti. Özel sektöre verilen teşvikler sayesinde yatırımların ve istihdamın arttığını kaydeden Bakan Selçuk böylelikle 9 milyon istihdam sağladıklarını da kaydetti. Bakan Selçuk, sağlık sektöründe yaşanan iyileştirmelere de dikkat çekti. İstanbul seçimlerini de atlamayan Selçuk, Binali Yıldırım’ın kazanması için olumlu temennilerde bulundu.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Hakan yilmaz 1 yıl önce
Nasıl baş vura bilirim ben lise 2 ye kadar okudum elimden olmayan imkanlardan dolayı liseyi terk ettim ve şimdi nasıl baş vura bilirim