ATK 72 Personel Alımı Başvuruları Bitiyor

Adli Tıp Kurumu KPSS puanı ile 72 personel alımı yapacağını daha önceden duyurdu. Alıma ilişkin şartlar haberimizde yer almaktadır.

MEMURLAR 18.02.2018, 09:50
ATK 72 Personel Alımı Başvuruları Bitiyor

Başvuru Şartları

Bu ilan kapsamında 3 farklı kadro türünde alımlar gerçekleştirilecek. Bu kadrolar ise VHKİ, mühendis ve tekniker olarak açıklandı. Bunlar arasında en çok alım 42 kişiyle mühendis kadrosuna yapılacakken VHKİ olarak 20 ve tekniker olarak da 10 kişi istihdam edilecek. 

Bu ilana başvurmak için adayların her bir kadroya özel şartları sağlamaları gerekmektedir. Bu kapsamda mühendislik kadrosu için adayların bilgisayar mühendisliği ve diğer ilgili mühendislik bölümlerinden birisinden mezun olmaları gerekmektedir. Aynı şekilde tekniker ve VHKİ kadroları için de özel mezuniyet şartları belirlenmiştir. Sizler de ilana bakarak bu şartları sağlayıp sağlamadığınızı kontrol edebilirsiniz. 

En önemli şartlardan birisi de KPSS şartı olmaktadır. Bu kapsamda adayların 2016 yılında yapılan KPSS sınavından P93 puan türünde en az 70 puan elde etmiş olmaları gerekmektedir. 
Son Başvuru Tarihi

Adli Tıp Kurumu kamu personel alımı için belirlenen son başvuru tarihi 23 Şubattır. Bu tarihten sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuru yapacak adaylar kurumun internet adresine girerek başvurularını yapabilirler. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Ayrıca ibraz edilecek bilgi veya belgelerin yanlış olması durumunda adayların atamasının yapılmayacağını da belirtmek gerekir. Bu sebeple son derece dikkatli bir şekilde başvurular yapılmalıdır.

Yorumlar (1)
Ferat akgül 2 yıl önce
Kayıt yapmak istiyorum