Asgari Ücretliler İçin En Az 2.400 Lira İkramiye

Taşeron işçi olarak çalışırken kadroya geçirilen ve asgari ücretle çalışan işçiler 2.400 lira ikramiye alacaklar.

MEMURLAR 30.05.2018, 17:58
Asgari Ücretliler İçin En Az 2.400 Lira İkramiye

Bayram Harçlığı da Verilecek

Kamu kurumlarında taşeron işçi olarak çalışırken kadroya geçirilenlerin yıllık olarak alacakları ikramiyelerin miktarı belli oldu. Buna göre asgari ücretle çalışan bir işçi yılda toplam 2400 lira ikramiye alacak. Daha yüksek maaşla çalışan işçiler için ise bu ücret 3 bin liraya kadar çıkacak. Ayrıca bu ikramiyeler her sene de zamlanacak.

İkramiyelerin haricinde Ramazan ve Kurban bayramlarından evvel işçilere 75 lira harçlık verilecek. Böylelikle Bayram ihtiyaçlarını giderebilmeleri mümkün olacak. Bunun yanı sıra tatil günlerinde çalışmaları durumunda günlük yevmiye ücretinin 3 katını alma hakkını da elde edebilecekler. Tatil günleri içerisinde ulusal ve resmi tatil günleri de yer almaktadır.

Yukarıda ifade ettiğimiz 2400 liralık ikramiye ise iki taksit halinde ödenecek. Ayrıca Temmuz ayında kamu işçilerinin maaşlarına %4 oranında zam yapılacak ve böylelikle daha yüksek maaş almaya başlayacaklar. Bu durum ikramiyelerine de yansıyacak ve %4 oranında artmasına vesile olacak. Tüm bu ikramiyelerin devlete olan maliyeti ise 1 milyar lirayı geçecek. Ancak bir yandan da taşeron firmalarına herhangi bir bedel ödenmeyeceği için buradan elde edilen bir kazanç olduğunu da ifade edebiliriz. Böylelikle hem devlet hem de işçiler bu işten karlı çıkacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (3)
Atila altan 3 yıl önce
Ozelsektor asgari ucretli ne olacak ekonomik kiriz vurdu bitirdi
Ramazan dursun 2 yıl önce
Yazik cokkk yazik vAllahi
Alpaslan yetkın 2 yıl önce
Lise mezunu ise alınırmı