Adalet Bakanlığı 17 Binden Fazla Memur Alımı Yapacak. Şartlar Neler

Adalet Bakanlığı yaptığı açıklama ile 17 Binden fazla Memur alınacağını duyurmuştu. Bu duyuru ile işsizlere umut oldu. 2019 yılı içerisinde gerçekleştireceğini duyuran Adalet Bakanlığı alımını heyecanla bekleyen yüzbinlerce aday yakın zamanda çıkmasını ekliyor. Alım yapılacak kadro dağılımları ise şöyle…

MEMURLAR 11.04.2019, 15:35
Adalet Bakanlığı 17 Binden Fazla Memur Alımı Yapacak. Şartlar Neler

Adalet Bakanlığı bünyesindeki adliye saraylarına kamu personeli alamı 2019 yarıyıl döneminde yapılması planlanmakta olup alımların birçoğu ise Ceza Tevkif Evleri ve Adliye Saraylarına 17 Binden faza 2019 kamu personeli alınacak.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından açıklanan kamu personeli alımı kadro dağılımları: Adalet Bakanlığı 17 Binden fazla zabıt kâtibi, infaz koruma memuru, mübaşir, memur, aşçı, kaynakçı ve gardiyan kadrolarına istihdam edilecektir.

Yüzleri güldürmesi beklenen açıklama Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından yüzbinlerce insan memur olacağı hayali içerisinde beklemektedir. 17 Binden fazla kamu personelinin alımları iki türlü gerçekleştirileceği öngörülmektedir. KPSS puanına göre ve açıktan atama usulü ile yazılı ve sözlü sınav yapılarak. Önceki alımlarda olduğu gibi bu alımlarında iki türlü yapılması bekleniyor.

Adalet Bakanlığı memur alımı ilanı yayımladığı gün siz değerli takipçilerimizin ilgisine sunacağız. Memur alımlarını geciktiren kurumların haberlerini yaparak bazen imza kampanyaları düzenleyerek iş arayan kamu personeli olmak isteyenler için sesiniz olmaya çalışıyoruz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Ummu 1 yıl önce
Lisans kpss barajın 60 olmasını istiyoruz