9 Bin İşçi Alımı Bekleniyor Komisyonlar Oluşturuldu

09 Şubat 2019 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile Atanacak Sağlık Personelinin Atama Usul ve esaslarına ilişkin yönetmelik değişikliği yapıldı.

MEMURLAR 09.02.2019, 16:16 09.02.2019, 18:46
9 Bin İşçi Alımı Bekleniyor Komisyonlar Oluşturuldu

Sağlık Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalar doğrultusunda personel alım ilanları ve alım şekilleri belirlenmeye başladı.

2019 yılı içerisinde alımı yapılacağı duyurulan 25.000 sağlık personeli alımının 16.000 kişisi sözleşmeli personel alımı olarak 05 Şubat 2019 tarihli ve 2019/45 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı istihdam edilecek hizmet birimleri ilan edildi. Geriye kalan 9 bin kişilik kontenjanın ise bakanlık bünyesine 9 bin işçi alımı şeklinde yapılması beklenilmektedir.

Sağlık Bakanlığı bu kapsamda kamu kurum ve kuruluşlarına açıktan kura ile atanacak sağlık personelinin atama usul ve esaslarına ilişkin yönetmelikte geçen kendi bakanlığına ait atamalarda kura komisyonunu oluşturacak müdürlüklerde değişiklik yapmıştır.

Yapılan bu değişiklik öncesinde Bakanlıkta kura işlemlerini yürütmek üzere, bir müsteşar yardımcısının başkanlığında, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Hukuk Müşavirliğinden birer kişi olmak üzere toplam altı kişiden oluşan Kura Komisyonu oluşturulmaktaydı. Ayrıca komisyona katılacak üyelerin en az daire başkanı veya hukuk müşaviri düzeyinde olması gerekmekteydi.

Değişikli sonrasında “Bakanlıkta kura işlemlerini yürütmek üzere, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün bağlı bulunduğu Bakan Yardımcısının veya görevlendireceği kişinin başkanlığında, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünden birer kişi olmak üzere toplam beş kişiden oluşan Kura Komisyonu oluşturulur.” şeklinde kura komisyonu oluşturulacaktır.

Sağlık Bakanlığı alımlarının tamamından en kısa sürede haberdar olmak için sitemizi takip edebilir veya akıllı telefon uygulamamızı indirerek anında haberdar olabilirsiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (8)
mehmet sslih 2 yıl önce
sosyal hizmet uzman alımlarında hiç konuşulmuyor
Cansu 2 yıl önce
Allah için bakan Fahrettin istifa edin ya 25 bin alim yapcam diosun 16 binde zaman ful doktor alımı yapcaksın nerde bunun hemşiresi her işi doktor mu yapiyor saniyorsunuz siz ya doktorlar oturup hemsireye emir vermekten baska napiyor ki Allah icin
lutfican080@hotmail.com 2 yıl önce
Ben emekliyim kamuya almazlar issizim
mukaddes karaöz 2 yıl önce
ev hanim
Yakup kökcü 2 yıl önce
Sağlık bakanlığında iş arama
Odyologlar 2 yıl önce
Bizim alımlar16 bin kişi içinde yoktu niye bizim hakkımızı unutmayın lutfen
Abdullah 2 yıl önce
Eşki hükümlü atamaları ne oldu 90 gün bitti daha hiç bir ses zoluk yok asil olarak kazalanlar atama bekliyor ama hiç bir kurum bilgi vermiyor
Özkan keleş 2 yıl önce
İş arıyörük 4 kız babasıyım hepsi okuyor çok ihtiyacım var