657 Memurluk Kanunu Kalkıyor Mu?

Torba yasalar nedeniyle birçok değişikliğin söz konusu olduğu memurluk kanunlarında son günlerde 657 sayılı memurluk kanunun kalkacağı ve tüm memurların aynı şekilde değerlendirileceği ifade ediliyordu. Konuya son noktayı Binali Yıldırım koydu. Jülide Sarıeroğlu da açıklamayı tamamladı.

MEMURLAR 06.05.2018, 06:55
657 Memurluk Kanunu Kalkıyor Mu?

İddialar Asılsız

657 sayılı devlet memurluğu kanunuyla ilgili açıklama yapan Sarıeroğlu,  memurluğun ortadan kaldırılacağı konusunun asılsız olduğunu ifade etti. 4b’lilerin izin sürelerini düzenlediklerini belirten bakan şu şekilde konuştu:

“ Devlet memuru olmak için bazı özel şartlar gerekiyor. Bu şartları karşılayan birçok kişi, devlet memuru olabilmek için 18 yaşını dolduruyor. Üst yaş sınırı olarak da 35, 45 ve 65 yaşın var. Bu kurumların ihtiyaçlarıyla ilgili olan bir konu. En önemli şey emeklilerimize vereceğimiz 1000 liralık bayram ikramiyeleri. Şehit yakınları, gaziler, köy korucuları gibi düşük maaşı olan emekliler de yararlanabilecek. 12,5 milyon emeklinin bu ikramiyelerden yararlanabileceği” ifade edildi.

Türkiye’de Sendikal Örgütlülük Yüksek

Kimler devlet memuru olabilir konusunda birçok özelliğinin olduğunu dile getiren Jülide Sarıeroğlu, 164 işçi sendikası, 156 tane de kamu görevlileri sendikası olduğunu söyledi. 657 sayılı kanunda herhangi bir düzenlemenin söz konusu olmadığını söyleyen bakan, memurlarla ilgili alımlar önceden nasılsa şimdi de aynı şekilde olacak dedi. Memurluğun hala ülkemizde güvenli bir iş olduğunu söyleyen Sarıeroğlu, devlet memurları için yeni bir değişiklik yok dedi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)