657 Değişecek Mi? Bakan Açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu Memur-Sen tarafından düzenlenen bir toplantıya katıldı ve önemli açıklamalarda bulundu.

MEMURLAR 05.05.2018, 12:20
657 Değişecek Mi? Bakan Açıklaması

Gündemimizde Yok

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun değiştirileceği yönündeki iddialara karşın böylesi bir şeyin söz konusu olmadığını ifade etti. AçıkçaDMK’dadeğişiklik olmayacak diyen Bakan Sarıeroğlu memurların özlük haklarının korunacağını dile getirdi.

İnsan Odaklı Politika

Bakan Sarıeroğlu politikalarının odak noktasında insan olduğunu ifade etti. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışını benimsediklerini belirten Bakan Sarıeroğlu partisinin de bu uğurda son 16 yılda büyük adımlar attığını ifade etti.

7,4’lük büyümeye de dikkatçeken BakanSarıeroğlu bu sayede G20 ülkeleri arasında ilk sıraya yerleştiklerini de ifade etti.

Devrim Niteliğinde Düzenleme

Bakan Sarıeroğlu 900 bin taşeron işçinin kadroya geçirilmesi ile ilgili olarak devrim nitelemesini yaptı. Bir başka ülkede böylesi bir düzenlemeye de tanıklık etmediklerini dile getirdi.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda değişiklik yapılmasına ilişkin gündemde yer alan iddiaları yalanlayan Bakan Sarıeroğlu böyle bir şeyin söz konusu olmadığını ifade etti. Başbakan Binali Yıldırım ise memurların sözleşmeli olmaları gerektiğini belirtmiş bu da AKP sözcüsü tarafından Başbakan’ın kendi görüşüdür diyerek yalanlanmıştı.

Memur alımlarının bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğini belirten Bakan Sarıeroğlu herhangi bir değişiklik olmayacak dedi. Memurların iş güvenceleri de korunmaya devam edecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)