3600 Ek Gösterge Seçimden Önce Verilsin

Kamu-Sen Genel Başkanı olarak görev yapan Önder Kahveci memurlara verilmesi vaat edilen 3600 ek göstergenin seçim öncesinde verilmesini talep etti.

MEMURLAR 11.06.2018, 22:46
3600 Ek Gösterge Seçimden Önce Verilsin

Yardımcı Hizmetler de Yararlanmalı

Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci açıklamalarında ek gösterge düzenlemesini olumlu karşıladıklarını ifade etti. Ancak sadece 4 meslek grubunun değil aynı zamanda diğer memurların da kapsama dâhil edilmesi gerektiğini ifade etti. Bu kapsamda yardımcı hizmetler sınıfında yer alan kimselerin göstergeden faydalanamadıklarını ifade eden Kahveci, bu sorunun ortadan kaldırılması gerektiğini ifade etti.

12 Milyon emekliye verilen ikramiyeyi son derece önemli bulduklarını ifade eden Kahveci bayram öncesi 3600 ek gösterge vaadinin de yerine getirilmesi gerektiğini vurguladı. Böylelikle bayrama memurlar daha mutlu bir şekilde girebilsinler.

Ayrıca hali hazırda 3600 ek gösterge düzenlemesini bekledikleri için emekli olmayan pek çok kimsenin de bulunduğunu ifade etmemiz gerekir. işte bu sebeple sistemin tıkanmasını engellemek ve kişilerin emekli olmasını sağlamak için ek gösterge düzenlemesinin biran evvel hayata geçirilmesi de önem arz ediyor.

Kahveci, bu hakkın verilmesinin önünde herhangi birengel bulunmadığını ifade etti. Bu kapsamda tek bir KHK ile 3 milyon kamu görevlisine bu hakkın tanınabileceğini ekledi. Seçim vaadi yerine emeklilere verilen ikramiye gibi önceden hakkın verilmesi gerektiğini ifade eden Kahveci, 3 milyon kamu görevlisinin ek gösterge sorununun çözülmesini heyecanla beklediklerini ifade etti.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)