3.600 Ek Gösterge Seçimden Önce Çıkacak

AK Parti Grup Başkan Vekili olarak görev yapan Bülent Turan 3.600 ek göstergenin seçim öncesinde çıkacağını açıkladı. Torba Yasa ile Çıkabilir…

MEMURLAR 14.02.2019, 08:16
3.600 Ek Gösterge Seçimden Önce Çıkacak

24 Haziran seçimlerinden evvel vaat edilen 3.600 ek göstergenin ne zaman çıkacağı merak ediliyor. AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan ise düzenlemenin seçimlerden önce çıkacağını aktardı. Meclis kapanmadan evvel takvimi ayarlayarak 3.600 ek göstergeyi görüşeceğini belirtti. 

Düzenleme 1.6 milyon memuru ve memur emeklisini yakından ilgilendiriyor. Zira bu düzenleme ile çalışan memurların maaşları ve ikramiyeleri artacak iken emekli olanların da maaşları artacaktır. 3.600 ek gösterge düzenlemesinden ilk etapta 4 meslek grubu faydalanacak. Polis, öğretmen, sağlık personelleri ve diyanet personelleri bu gruplar içerisinde yer alıyor. Sonradan kapsamın genişletilip genişletilmeyeceği ise bilinmiyor.

3.600 ek gösterge ile emekli maaşları 500 lira civarında artacakken ikramiyeler de 20 bin lira civarında artış gösterecektir. İkinci 100 Günlük Eylem Planında sadece öğretmenler için ek gösterge hakkı verilmesi konusu yer almıştı. Ancak AK Partili Turan tarafından yapılan açıklamayla tüm memurlar için en kısa süre içerisinde düzenleme yapılacağı belirtildi. Konu ile ilgili Maliye Bakanlığı tarafından çalışmalar yürütülüyor.

Çalışmalar neticesinde nasıl bir adım atılması kararlaştırılır ise buna uygun bir şekilde yön çizilecektir. Seçimlere kadar yetişmemesi durumunda seçim sonrasına kalacak ve süreç doğal olarak daha da çok uzayacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@