3 Valilik Uzaktan ve Dönüşümlü Çalışmayı Kaldırdı

Türkiye genelinde vakaların azalması ile birlikte valilikler bazında uzaktan çalışmayı kaldırma kararları gelmeye başladı.

MEMURLAR 10.05.2020, 21:40 22.06.2020, 21:29
3 Valilik Uzaktan ve Dönüşümlü Çalışmayı Kaldırdı

Normal Düzene Geçildi

Çorum ve Ağrı illerinde uzaktan çalışma sistemi geçtiğimiz günlerde kaldırılmıştı. Bu iki ilimize ilave olarak Amasya Valiliği de yeni bir karar aldı. Bu karara göre Amasya ilinde de uzaktan çalışma ve dönüşümlü çalışma uygulamaları 8 Mayıs tarihi itibariyle kaldırıldı. Böylelikle ülke genelinde toplam 3 ilimizde çalışma düzeni normale dönmüş oldu. 

Amasya Valiliği tarafından açıklanan bu kararın gerekçesi olarak Amasya’da vakaların seyrinin olumlu bir hal alması gösterildi. Yaşanan olumlu gidişe paralel olarak hayatın normale döndürülmesi sürecine de başlanmış oldu. Ancak yine de sosyal mesafeye uyulması ve maske kullanımına devam edilmesi gerekiyor. Aksi takdirde vakaların sayısında yeniden artış yaşanması söz konusu olabilecektir. 

İnisiyatif Valiliklerde 

Normalleşme sürecinde inisiyatif valiliklere verilmiş durumda. Valilikler ise illerde bulunan pandemi kurulları ile toplantı gerçekleştirerek süreci yakından takip ediyor. Böylelikle hayatın ne zaman normalleşmeye başlayacağı da belirlenmiş olacak bazı büyükşehirlerimizde sokağa çıkma yasağının kaldırıldığını da biliyoruz. Fakat bu illerde yaşanacak gelişmelere bağlı olarak yeniden yasakların gelmesi söz konusu olabilecektir. Bu yüzden vatandaşlarımızın son derece dikkatli olmalarında fayda vardır. Özel sektör çalışanlarının da bu konuda gereken hassasiyeti şirket doktorları aracılığıyla göstermeleri ve tedbirleri almaları gerekiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)