26 Nisan Açıkları ve İade KHK’sı

26 Nisan 2017 tarihinde açığa alınan 9103 polis ile kamu görevinden ihraç edilen masum personelleri iade KHK’sı için geri sayıma başladılar. Ohal Komisyonu kararı bekleniyor.

MEMURLAR 15.02.2018, 21:01 15.02.2018, 22:06
26 Nisan Açıkları ve İade KHK’sı

KHK Ne Zaman Çıkacak?

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından yürütülen operasyonlar ile 100 binin üzerinde kamu görevlisi görevinden ihraç edilirken bazıları da 1 yıla yakın bir süredir açıkta beklemektedirler. İşte bu personeller arasından masum olanların kamuya tekrar dönebilmeleri için iade KHK’sı hazırlıklarının başladığı ve sona yaklaştığı kulislerde konuşulmaktadır. Bu iade KHK’sında kimlerin olacağı ise halen belirsizliğini korumaktadır. 

Ayrıca daha önce hükümet yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda bundan sonra KHK’lar ile düzenleme işlemlerinin yapılmayacağı sadece tedbir önlemlerinin alınacağı ifade edilmişti. Bu tedbir KHK’ları ise ihraç ve iade içeren KHK’lar olmaktadır. Bu da yeni çıkacak KHK’da ihraç veya iadelerin olacağını güçlendirmektedir. Ancak ne zaman çıkacağı konusunda net bir tarih bulunmamaktadır. Kulis bilgileri ise KHK’nın elinin kulağında olduğuna ve yakın bir zamanda çıkacağına işaret etmektedir. 

26 Nisan Açıkları

Emniyette görev yaparken 26 Nisan 2017 tarihinde açığa alınan polislerin görevlerinden uzaklaştırılmalarının üzerinden 10 ay geçti. Mahrem imam oldukları gerekçesiyle açığa alınan bu personellerin bir çoğunun soruşturmaya konu olmaması bu personellerin kumpasa uğradıkları olasılığını güçlendirmektedir. Eğer bu personeller hakkında yapılan incelemeler neticesinde herhangi bir bilgi ya da bulguya rastlanamazsa bu durumda iade edileceklerini de belirtmemiz gerekir.

Yorumlar (5)
Mualla Öztürk 3 yıl önce
Daha ne bekleniyor anlamıyorum benim evladım ne okullarına gitti ne dershanelerine gitti bankalarına ırkın para yatırıp çekmeyi önünden dahi geçmedi 15 Temmuz hain gecesinde sabahlara kadar hainlerle çatıştı Benin yavrum. Ben ona haram süt vermedim haram yedirmedim benim evladım Vatan Millet sevdalısı biz taaaa 1994 belediye seçimlerinden beri o zamanlar Rahmetli eşimin görevi nedeniyle İstanbul da ikamet ediyorduk Recep Tayyip Erdoğan dan başkasına oy vermedik benim yavrum yıllarca beni le birlikte yatalak Babasına evladı gibi bakan bir evlattır. Diyeceğim şuki bir bakanın çıkıpta söylediği neydi evlerinde kaldım gittim geldim ama benim maya sağlam demişti beyefendi sen evlerinde kalmışsın benim bebem yanlarına uğramadı ama sen yerindesin benim yavrum açıkta yeter artık bir seneyi geçti.
Ban 3 yıl önce
26 Nisan açığıyım. Hayırlı haberler bekliyoruz
morbeyin tuzağı 3 yıl önce
İADE OLMAYAN MORBEYİN MAĞDURLARI VAR HALA..MEB İ BEKLİYORUZ
Kadir 3 yıl önce
Morbeyin mağdurlarinin işine iade edilmesi lazım bu kadar zulüm yeter artik
26 nisan 3 yıl önce
yaptığınız haberde yanlışlıklar var düzeltirseniz memnun kalacağız.