2019 Yılı Adalet Bakanlığı Cezaevi Personeli Atamalarında Büyük Değişiklik

2019 yılı Adalet Bakanlığı tarafından Resmi Gazetede bugün yayınlanan Yönetmelik Değişikliği ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü personellerinin atamalarında büyük değişiklik yapıldı.

MEMURLAR 24.05.2019, 14:50 24.05.2019, 14:56
2019 Yılı Adalet Bakanlığı Cezaevi Personeli Atamalarında Büyük Değişiklik

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü personellerinin Görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliğinin 15 nci maddesine ek cümle eklenmek suretiyle Adalet Bakanlığı tarafından resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren hükme göre bundan sonra;

“Genel Müdürlükçe hizmet ve ihtiyaç durumu dikkate alınarak tercihler nedeniyle boş alan kadrolara ilgili personelin tercihine bakılmaksızın re’sen atama yapılması kavramı getirildi.”

İlgili yönetmeliğin maddesindeki eski şekli “Genel Müdürlükçe tercih alınması durumunda ise başarı puanı esas alınarak ilgili personelin atamaları yapılır.” Şeklinde iken buna ek cümle ile “Genel Müdürlükçe tercih alınması durumunda, başarı sıralaması esas alınarak ilgili personelin tercihlerine göre atamaları yapılır. Genel Müdürlükçe hizmet ve ihtiyaç durumu dikkate alınarak, tercihler nedeniyle boş kalan kadrolara, ilgili personelin tercihlerine bağlı kalınmaksızın re’sen atama yapılabilir.” şeklini aldı.

Görevde yükselme ve unvan değişikliği sebebiyle atamalarda genel müdürlük tarafından tercih alınması halinde tercihlere göre personel ataması yapılmaktaydı. Bundan sonra ise tercihler sebebiyle boş kalan yerlere personelin tercihlerine bağlı kalmadan resen atama yapılacağı anlaşılıyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@