2018’de 3 Bin ASDEP Personeli Alınacak

Aile Sosyal Destek Programı kapsamında 2018 yılında toplam 3 bin personel alınacağı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı tarafından açıklandı.

MEMURLAR 12.02.2018, 19:15
2018’de 3 Bin ASDEP Personeli Alınacak

Devlet Vatandaşa Gidecek

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ASDEP hakkında açıklamalarda bulundu. Bu uygulama ile birlikte ailelerin ihtiyaçları daha iyi bir şekilde tespit edilecek. Bu ihtiyaçlar yeni geliştirilen Aile Bilgi Sistemine de eklenecek. Böylelikle ihtiyaç sahibi olanların devlet kurumlarının kapılarında dolaşmalarına gerek kalmayacak. Devlet vatandaşın ayağına giderek tüm ihtiyaçları en ayrıntısına kadar tespit edecek. 

3 Bin Personel Alınacak

Bu konuda ciddi yatırımlar gerçekleştirdiklerini de ifade eden Bakan Kaya, 2018 yılı içerisinde 3 bin ASDEP personeli ataması yapılacağının da müjdesini verdi. Bu kapsamda 2016 ve 2017 yıllarında 1.500’er atama gerçekleştirilirken bu sene atamalar 2 katına çıkarılacak. Bu sayede toplumda dezavantajlı gruplar olarak nitelendirilen kesimlerin ihtiyaçları hızlı bir şekilde giderilmiş olacak. 

Sosyal Risk Haritaları

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sahaya inerek topladığı verileri sisteme aktaracak ve bu sayede geniş bir çerçeveden hali hazırdaki duruma bakma fırsatı yakalayacak. Bu da sosyal risk haritası oluşturma imkanı sunacaktır. Böylelikle asıl ihtiyaç sahipleri en doğru şekilde tespit edileceklerdir. Bunun yanı sıra ihtiyacı olmamasına rağmen devletten yardım talebinde bulunan kimselerin de durumları tespit edilebilecek ve bunlara verilen yardımlar kesilecek.

Yorumlar (0)