2018 Yılı Lojman Kiraları Belli Oldu

Bugünkü Resmi Gazete’de yayınlanan Milli Emlak Genel Tebliği ile 2018 yılında lojman kiralarına ne kadar zam yapılacağı belirlendi.

MEMURLAR 28.12.2017, 20:21
2018 Yılı Lojman Kiraları Belli Oldu

Kamu çalışanları tarafından kullanılan lojmanlarda 2018 yılı için kiralara yüzde 14’e varan zamlar yapılabilecek. Kapıcı ve kalorifercilere ödenecek bedeller üzerinde de yüzde 13.6 zam yapılabilecek.

Tebliğde lojmanlar 3 başlığa ayrılarak incelenmiş. İlk başlıkta kerpiç, bağdadi, ahşap ve benzeri konutlar yer alıyor. Bu konutlarda metrekare başına 2,07 TL, kalorifersiz konutlarda metrekare başına 3,24 TL, kaloriferli konutlarda ise 4,25 TL aylık kira bedeli alınacak. Lojmanlarda bulunan kaloriferci ya da kapıcı gibi giderler ise kiralara dahil değil. Bu giderler için yine metrekare başına 0.50 TL tahsilat yapılacak.

Yakıt Bedeli Ne Kadar Olacak?
Kamuya ait kaloriferli konutlar ile yakıtı kurumlar tarafından karşılanan ancak ısı pay ölçer bulunmayan konutlarda her metrekare için 1.70 lira yakıt bedeli tahsil edilecek. Yakıtı kurum ve kuruluşlar tarafından karşılanan ve ısı pay ölçer cihaz olan konutlarda ise yakıt bedelinin 3 katını geçmeyecek şekilde o bağımsız bölümün tüketimi konuttaki kiracıdan tahsil edilecek.

Yakıtı kurum ve kuruluşlarca tedarik edilen kamu konutlarında, kiracılar tarafından ortak kullanım alanları için metrekare başına 0.19 lira tahsil edilecek. Binalarda ortak olarak kullanılan aydınlatma, otomat, elektrik, su, gaz gibi bina gider kalemleri toplanan bu paradan tahsil edilmektedir.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@