2017/5 Kpss İle Sağlık Bakanlığı Bünyesine Atananlar

Sağlık Bakanlığı 2017/5 KPSS sonucu ile kurum bünyesine yerleşen adayların başvuru işlemeleri ile ilgili duyuru yayımladı.

MEMURLAR 09.02.2018, 16:42 10.02.2018, 10:11
2017/5 Kpss İle Sağlık Bakanlığı Bünyesine Atananlar

Bakanlık duyurusuna göre 2017/5 KPSS sonuçlarına göre atanmaya hak kazananların ve güvenlik ve arşiv araştırması tamamlananların isimleri listeler halinde İl sağlık Müdürlüklerine gönderilmiştir. Bu listelere göre arşiv soruşturması tamamlanan sözleşmeli sağlık personeli adaylarının göreve başlama taleplerini içeren başvurularını ve diğer belgelerini 12 Şubat 2018 ile 22 Şubat 2018 tarihleri arasında başvuru komisyonlarına iletmeleri gerekmektedir.Duyuru içeriğine göre yerleşen adaylar yerleştikleri birimlere göre başvuru evraklarını kurumlar bünyesinde oluşturulacak olan komisyonlara teslim edeceklerdir.

Hangi Birime Yerleşenler Hangi Komisyona Başvuracak

 İl Sağlık Müdürlüğü, 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu, Halk Sağlığı Laboratuvarı, Toplum Sağlığı Merkezlerine 2017/5 KPSS ile yerleşen memurlar yerleştikleri ilin İl Sağlık Müdürlüğü Bünyesinde oluşturulan başvuru komisyonlarına evraklarını teslim edeceklerdir.

Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Devlet Hastanesi, Eğitim Hastanesi, Entegre İlçe Hastanesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, Göğüs Hastalıkları Hastanesi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi. Onkoloji Hastanesi, Ruh Sağlığı Hastalıkları Hastanesi ve Şehir Hastaneleri bünyesine 2017/5 Kamu Personeli Seçme Sınavı ile yerleşen sağlık personeli ise yerleştikleri hastaneler bünyesinde oluşturulacak olan başvuru komisyonlarına evraklarını teslim edeceklerdir.

Başvuru Komisyonu Nasıl Oluşur?

Başvuru Komisyonları İl Sağlık Müdürü veya Başhekim onayı ile ilgili birimlerde kurulacaktır. Komisyonlar başvuru sayıları dikkate alınarak en az beş (5) kişiden oluşabileceği gibi daha fazla sayıda üye ile oluşturulabilecektir.

Sözleşmeli sağlık personeli adaylarının başvuru komisyonlarına iletmeleri gereken diğer evrakları görmek için www.yghm.saglik.gov.tr adresini ziyaret etmeleri gerekmektedir.

  

Yorumlar (0)