20 Yeni Üniversiteye Kadro İhdası Yapıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan 20 yeni üniversite kurulması hakkındaki kanunun ardından kadro ihdasları da gerçekleştirildi.

MEMURLAR 19.05.2018, 23:15
20 Yeni Üniversiteye Kadro İhdası Yapıldı

Akademik ve İdari Personeller

Büyük tartışmalara neden olan 20 üniversite kurulması hakkındaki kanunCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandı. Ardından da Resmi Gazete’de kadro ihdasları yayınlandı. bu sayede hangi üniversiteye hangi kadrolardan ne kadar personel alınacağı belirlenmiş oldu. bu kadrolar arasında akademik personellerin yanı sıra idari ve yardımcı personeller de yer almaktadır.

Bu kadrolar arasında profesörlerden araştırma görevlilerine kadar tüm kadrolar yer almaktadır. Ayrıca hangi dereceden ne kadar personel alınacağı dahi ayrıntılı bir şekilde ifade edilmiştir. Akademik personel dışındaki kimselerde ise mühendis, mimar, avukat, şoför, sekreter, şube müdürü, şef, hukuk müşaviri, hemşire, tabip, psikolog, bekçi, aşçı gibi daha pek çok kadro yer almaktadır.

İlanlar Yayınlanacak

Belirlenen bu kadrolara gerçekleştirilecek alımlar için ilanların yayınlanması beklenmektedir. Bu kapsamda ilk olarak üniversitelerin kurulma işlemlerinin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi gereklidir. Bu işlem tamamlandıktan sonra ise üniversiteler ilanlara çıkacaklardır. Ülkemizin Konya, Mersin, Malatya, Isparta, Ankara, İstanbul, Sivas ve Gaziantep gibi pek çok ilinde yeni üniversiteler kurulacaktır. İş arayan gençler için de bu üniversitelerin yeni istihdam kapıları açacağını ifade edebiliriz. Eğitim kalitesi açısından da umarız ki istenen seviye yakalanır. Her bir üniversitenin yeni isim altında açılacağını da ifade etmek isteriz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Ferdi arı 3 yıl önce
Nigde üniversitesi ne ne zaman personel alımı olacak