1 Sene Eylem Yaptı Sonunda Görevine İade Edildi

2016 yılının Kasım ayında görevinden ihraç edilen Zeynep Yerli 1,5 sene süren zorlu mücadelesinin ardından görevine iade edildi.

MEMURLAR 16.06.2018, 21:19
1 Sene Eylem Yaptı Sonunda Görevine İade Edildi

Açığa Bile Alınmadı

Yerli, Ankara Defterdarlığı’ndaki görevine her zamanki gibi devam ederken çıkan bir KHK ile çalışırken işinden oldu. Bunun üzerine büyük bir şaşkınlık ve şok geçiren Yerli’ye hiçbir açıklama yapılmadı. Haberi aldığı gün bayılarak hastaneye kaldırılan Yerli daha sonra birkaç gün hastanede tedavi gördü. Bu zorlu süreçte el yapımı eşyalar yapıp satarak geçimini sağlayan Yerli, daha sonra eylem yapmaya karar verdi.

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’dan ilham alan Yerli, eylemlerine ihraç edilen diğer arkadaşı ile başladı. 1 seneyi geçkin bir süredir eylem yapan Yerli sonunda OHAL Komisyonu tarafından göreve iade edildi. Ancak diğer arkadaşlarının halen daha görevlerine iade edilmemiş olması sebebiyle buruk bir sevinç yaşadığını ifade etti.

20 Defa Gözaltına Alındı

Polisler tarafından 20 defa gözaltına alındığını ifade eden Yerli ilk başlarda korktuğunu ancak daha sonra alıştığını belirtti. Her seferinde idari para cezası kesildiğini belirten Yerli kendisinin de idari para cezası tahsil eden yerde çalıştığını aktardı.

Postacı tarafından tebliğ geldiği zaman uzunca bir süre şok yaşadığını da aktaran Yerli, kâğıdı 3 avukatına da gönderdiğini aktardı. Avukatların incelemesinin ardından ise göreve iade edildiğine ikna oldu.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)