YSK 549 Memur Alımı Başvuru Sonuçlarını Açıkladı

Yüksek Seçim Kurulu daha önce yayınladığı 549 kamu personel alımı ilanı için yapılan başvuru sonuçlarını açıkladı.

Kamu Personeli Alımı 22.03.2018, 21:55
YSK 549 Memur Alımı Başvuru Sonuçlarını Açıkladı

Sözlü Sınava Katılacaklar
YSK tarafından açıklanan listelerdeki kişiler sözlü sınava katılmaya hak kazanacaklar. Alınacak her bir kadro sayısının 5 katı kadar aday sözlü sınava çağrıldı. Buna göre adaylar listeden adlarını kontrol ederek başvuru sonuçlarını öğrenebilirler. Ancak listelerin soyadı sıralamasına göre yapıldığını da ifade etmemiz gerekir. Dolayısıyla puan sıralamanıza göre oluşturulmuş herhangi bir tablo bulunmamaktadır. 

Sözlü Sınav Tarihleri
Başvuru sonuçlarında listeye girmeyi başaran adaylar için sözlü sınav tarihleri açıklanacaktır. Ancak şimdilik sadece zabıt katipleri için sınav tarihinin belli olduğunu ifade etmemiz gerekir. Zabıt katipleri listesinde her bir ismin karşısında tarih ve saat yer almaktadır. Adayların bu tarih ve saatte YSK’nın Mithatpaşa/Ankara’daki adresinde hazır olmaları istenmektedir. 

Diğer personeller için de yakın zamanda tarih ve yerlerin açıklanacağı beklenmektedir. Sözlü sınava gelecek adaylardan güvenlik araştırması formu doldurmaları istenmektedir. Bunun yanı sıra adaylar 30 il tercihlerini de yazmış oldukları bir dilekçe ile başvurularını yapacaklardır. Zabıt katiplerinde taban puan 83’te kalırken tavan puanın da 97’ye çıktığı gözlemlendi. Adaylar diğer kadrolar için de taban ve tavan puanlarını aşağıda paylaşacağımız linkten öğrenebilirler. 

YSK 549 personel alımı başvuru sonuçları ile KPSS taban ve tavan puanlarını öğrenmek için kurumun resmi internet sitesini ziyaret etmelisiniz.

Yorumlar (0)