Türkiye İstatistik Kurumu Sözleşmeli 11 Bilişim Personel Alacak

Devlet Personel Başkanlığı internet sitesi üzerinde yapılan ilanla İstatistik Kurumu Bilişim Teknolojileri Daire Başkanlığında istihdam edilmek üzere 11 adet sözleşmeli bilişim personeli alım ilanı yayınlandı.

Kamu Personeli Alımı 23.02.2018, 14:12 08.03.2018, 16:58
Türkiye İstatistik Kurumu Sözleşmeli 11 Bilişim Personel Alacak

İstatistik kurumu tarafından düzenlenecek sözlü sınavla personel alımı yapılacaktır. Sözlü saınava katılacak adayların seçimi ise 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı P3 puanı ve Kamu Personeli Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı (KPDS), Yabancı Dil Sınavı (YDS), Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS) veya bu dilde yapılan eş değerliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen CAE, CPE, TOEFL IBT, PEARSON PTE Akademik gibi diğer yabancı dil sınavlarından alınan İngilizce yabancı dil puanı esas alınacaktır.

Yabancı dil sınav sonuç belgeleri belge üzerinde geçerlilik süresi belirtilmemiş ise 5 yıl süreyle geçerlidir. Adaylar ilan edilen pozisyonlardan sadece bir tanesi için başvuru yapabileceklerdir.
657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları taşıyan, fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olunması gerekmektedir.

Sınav yeri ve tarihleri başvuru sonuçlarının ilan edildiği gün duyurulacaktır. Sözlü sınav 26-27-28/ Mart /2018 tarihlerinde saat 09:30'da  Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı (Devlet Mahallesi Necatibey Caddesi No:114 06420 Bakanlıklar Çankaya /ANKARA) adresinde yapılacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)