TÜBİTAK KPSS Şartsız Personel Alımı Yapacak

TÜBİTAK BİLGEM Yazılım Teknolojileri Araştırma Enstitüsü yayınladığı bir ilan ile 120 kamu personeli alımı yapacağını açıkladı.

Kamu Personeli Alımı 31.03.2018, 09:00
TÜBİTAK KPSS Şartsız Personel Alımı Yapacak

Başvuru Şartları
TÜBİTAK tarafından yayınlanan ilanda ARGE, teknik ve destek pozisyonlarına alım gerçekleştirileceği açıklandı. Her bir pozisyon için farklı özel şartlar belirlenmiştir. KPSS şartı olmamasına rağmen İngilizce seviyesinin ispatlanması talep edilmektedir. Bu kapsamda adayların geçerliliği devam eden sınavlardan birinden almış oldukları puanı ibraz etmeleri istenmektedir. Özel şartlara ulaşmak isteyen adaylar haberimizin alt kısmında yer alan linke tıklayarak bunu yapabilirler. 

Başvuru Nasıl Yapılacak?
Bu ilana başvurular online bir şekilde gerçekleştirilecektir. Son başvuru tarihi ise 20 Nisan olarak açıklandı. İlana başvuru yapmak isteyen adaylar kurumun internet adresinden başvuru yapmaları gereklidir. Ancak bunun için ilk olarak sisteme kayıt olmak gereklidir. Bunu da yine aynı siteden başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 

Kamu Personeli Alımı başvurularında Posta ile ya da şahsen yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Özel şartlarda yer alan belgelerin elektronik ortamda sisteme de eklenmesi gerekmektedir. Bu ilana kadın ve erkek adaylar başvuru yapabilmektedir. Ancak erkek adayların başvuru yaparken askerlik ile ilişiklerinin olmadığını da belirtmeleri gerekmektedir. 

Yukarıda da ifade edildiği üzere adaylardan birtakım özel şartlar istenmektedir. Bu şartlar içerisinde mezuniyet not ortalaması, yabancı dil puanı, deneyim ve başarı şartı gibi hususlar yer alabilmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@