TSK Subay Alımı Başvurularında Son Günler

Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlıkları toplamda 572 subay alımı gerçekleştirecek. İşte bu alımlara başvurmak isteyenler için bir hayli az süre kaldığını belirtelim.

Kamu Personeli Alımı 30.03.2018, 00:00 29.03.2018, 23:01
TSK Subay Alımı Başvurularında Son Günler

Başvuru Şartları 
Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde istihdam edilecek 500 subay alımı yapılırken Sahil Güvenlik Komutanlığı da 72 subay alımı yapmaktadır. Her iki alım için de son başvuru tarihinin 1 Nisan olduğunu belirtmek gerekir.

Bu ilanlara başvuracak adayların ilanda belirtilen lisans mezuniyetlerine sahip olmaları gereklidir. Bunun yanı sıra adaylardan KPSS ve ALES puanı istendiğini de ifade etmek gerekir. KPSS sınavında baraj puan olarak 60 belirlenmiş iken adayların 2016 ve 2017 yıllarında yapılan KPSS sınavlarından birisinden P3 puan türünde en az 60 almaları yeterli olacaktır. 

ALES eşit ağırlık puan türünde ise en az 50 puan şart koşulmaktadır. 2016 ve 2017 yıllarında yapılan ALES sınavlarından alınan puanlar değerlendirmeye esas alınacaktır. Ayrıca adayların 27 yaşını doldurmamış olmamaları da şartlar arasında yer almaktadır. 

Başvurular Jandarma Genel Komutanlığı ile Sahil Güvenlik Komutanlığı resmi internet sayfalarından gerçekleştirilecektir. Son başvuru tarihi ise 1 Nisan olarak belirlenmiştir. Başvuru için E-Devlet hesabından giriş yapılacağını da ifade etmemiz gerekir. İşte tüm bu şartları sağlayan adayların süresi içerisinde başvuru yapmaları gereklidir. Aksi takdirde başvuruları alınmayacak ve hak kaybına neden olunabilecektir. Adayların kendileriyle ilgili bilgileri de doğru vermeleri gerekmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)