TİGEM 150 Kamu Personel Alımı Yapacak

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü yayınladığı ilan ile taşra teşkilatlarında farklı kadrolara 150 personel alımı yapacağını duyurdu.

Kamu Personeli Alımı 17.03.2018, 20:18
TİGEM 150 Kamu Personel Alımı Yapacak

Başvuru Detayları 
Bu ilan kapsamında ziraat mühendisi, veteriner hekim, tekniker, teknisyen ve veteriner sağlık teknisyeni gibi farklı kadrolara alım gerçekleştirilecek. Her bir kadro için adayların ilgili eğitim şartlarını sağlamaları gerekmektedir. Bu kapsamda tüm kadrolar geneline bakıldığında en az ortaöğretim mezunu adayların dahi alındığı görülmektedir. Adaylardan eğitim durumlarına göre KPSS puanı da talep edilmektedir. 

Bu kapsamda adayların 2016 yılında yapılmış olan KPSS sınavından lisans mezunları için P3 puan türünden, önlisans mezunları için P93 ve ortaöğretim mezunları için de P94 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gereklidir. Ayrıca adayların memur olmak için gerekli olan şartları da sağlıyor olmaları gereklidir. 

Adaylar başvurularını yaptıktan sonra sıralamaya tabi tutulacaklardır. Bu sıralamaya giren adaylar sözlü sınav için çağırılacaklardır. Bu sınavdan da başarılı bir şekilde geçen adaylar istihdam edileceklerdir. 

Başvuru Tarihi 
Bu ilana başvuru yapmak isteyen adaylar için son başvuru tarihi 30 Mart 2018 olarak belirlenmiştir. Başvurular 19 Mart tarihinde başlayacaktır. Başvurular TİGEM insan Kaynakları Dairesi’ne bizzat ya da posta ile yapılabilecek. 

TİGEM Kamu Personel Alımı başvuru sırasında istenilen belgelerin eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim edilmesi gereklidir. Aksi takdirde başvurusunda yanlışlık olduğu tespit edilen kişilerin başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

Yorumlar (0)