TCDD 191 Kamu Personeli Alımı Yapacak

Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren kararda TCDD’ye 191 kadro ihdası gerçekleştirildiği yer aldı. Alım Yapılacak Kadrolar belli oldu.

TCDD 191 Kamu Personeli Alımı Yapacak

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları bünyesinde toplam 191 personel alımı gerçekleştirilecek. Bunlardan 4’ü avukat kadrosu olurken 187’si de sürveyan kadrosu olmaktadır. Henüz bu kadrolar için bir ilan yayınlanmamış olsa da önümüzdeki günlerde ilan yayınlanacağını ifade edebiliriz. 

Avukat alımı için adayların avukatlık ruhsatına sahip olmaları gerekmektedir. Hukuk mezunu olan kişilerin başvuru yapabileceği bu kadro için ilanlar ilerleyen zamanlarda yayınlanacaktır. 

Sürveyan alımı için ise 2018 KPSS sınavı ile alım yapılması beklenmektedir. Merkezi atama ile yapılacak olan bu atamalarda sözlü sınav ya da mülakat gerçekleştirilmeyecek. KPSS puanı yüksek olan adayın ataması gerçekleştirilecektir. Adayların acil yardım ile ilgili bölümlerden mezun olmaları gerekmektedir. 

Adayların aynı zamanda vardiyalı bir şekilde çalışmaya da uygun olmaları gereklidir. Adayların merkezi atama puanlarının yeterli olması durumunda güvenlik soruşturmasına tabi tutulacaklardır. Bundan da başarılı bir şekilde geçmeleri durumunda atamaları gerçekleştirilecektir. 

187 sürveyan alımının 2 aşamalı olarak gerçekleştirilebileceği ifade edilmektedir. Bu kapsamda 2018 KPSS sınavından elde edilen puanlar atama için esas teşkil edecektir. Bu ilanlara başvuru yapmak isteyen adaylar sitemizi takipte kalabilirler. Zira sitemiz her bir ilanı anında sizlerle paylaşacaktır. Böylelikle atamalar ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmanız mümkün olacaktır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Lutfi Cantt
Lutfi Cantt - 8 ay Önce

Torpilim yok