Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 125 Arşiv Uzmanı Alacak

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü yayınladığı ilan ile 125 sözleşmeli arşiv uzmanı alımı yapacağını açıkladı. Başvuru Şartları resmi kamu personel alımı ilanı içerisinde yer aldı.

Kamu Personeli Alımı 31.03.2018, 00:00
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 125 Arşiv Uzmanı Alacak

Bu ilan kapsamında başvuru yapacak adayların Devlet Memurları Kanunu’na göre gerekli niteliklere sahip olmaları gereklidir. Bunun yanı sıra görevlerini devamlı olarak yapmaya engel bir sağlık durumlarının olmaması da şartlar arasındadır. İlana erkek ve kadın adaylar başvuru yapabilmektedir. Ancak erkek adayların askerlik ile ilişiklerinin olmaması gereklidir. 

Adayların ilanda belirtilen özel mezuniyet şartlarını da taşımaları gerekmektedir. Bunun haricinde 2016 yılında yapılan KPSS sınavından P3 puan türünden en az 60 ve üzeri puan almaları gereklidir. Başvurular değerlendirildikten sonra gerekli şartları sağlayan adaylar arasından ilan edilen kadro sayısının 4 katı kadar aday yazılı sınava çağrılacaktır. Sınavdan da başarılı olanların atamaları gerçekleştirilecektir. 

Başvuru Usulü
Bu ilan kapsamında başvuru yapmak isteyen adaylar için başvurular 6 Nisan tarihinden itibaren başlamaktadır. Son başvuru tarihi ise 13 Nisan olarak belirlenmiştir. Başvurular alım yapılacak illerdeki tapu ve kadastro müdürlüklerine şahsen yapılacaktır. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. 

Adaylar 2 Haziran tarihinde yazılı sınava alınacaklardır. Sınava girecek adayların ise 100 TL sınav ücreti yatırmaları gereklidir. Sınavdan da başarılı bir şekilde geçen adayların güvenlik soruşturmalarından herhangi bir sorun çıkmaması halinde atamaları gerçekleştirilecek ve göreve derhal başlayacaklardır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Lale gul 2 yıl önce
Bursadan basvuru yapanlar var mi