Sahil Güvenlik Komutanlığı 42 Subay Alımı Yapacak

Sahil Güvenlik Komutanlığı Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla 19 Mart 2018 tarihinde yayınladığı ilan ile farklı pozisyonlarda toplam 42 subay alımı yapacağını duyurdu.

Kamu Personeli Alımı 19.03.2018, 23:50
Sahil Güvenlik Komutanlığı 42 Subay Alımı Yapacak

Başvuru Şartları
Bu ilan kapsamında güverte personeli, bilgisayar mühendisi, endüstri mühendisi, ikmal personeli ve pilot kadrolarında istihdam gerçekleştirilecek. Başvuru yapacak adayların Devlet Memurları Kanunu’na göre memur olmaya engel bir durumlarının olmaması gereklidir. Bunun yanı sıra adayların her birisi için güvenlik soruşturması yapılacak olup herhangi bir olumsuz durumda atamaları gerçekleştirilmeyecektir. İlgili pozisyonlara kadınlar için de kadro ayrılmıştır. 

Bu ilana başvuru yapabilmek için adaylardan KPSSve ALES puanları talep edilmektedir. Bazı kadrolar için ise ALES ve KPSS puanı istenmeyeceğini de ifade etmemiz gerekir. KPSS P3 puan türünden en az 60 ALES’ten ise en az 5 ve üzeri puan talep edilmektedir. Şehit ve gazi yakınları için ise bu puanların %80’i yeterli olacaktır. 

Bu ilana hali hazırda lisans son sınıfta olan adaylar da başvuru yapabileceklerdir. Zira diploma sunmak için son tarih 10 Eylül 2018 olarak belirlenmiştir. Adayların 27 yaşını doldurmamış olmaları gereklidir. Ayrıca sahil güvenlik güverte ve makine kadroları için gemi adamı olur sağlık raporunun alınması gerekmektedir. Aynı şekilde pilotlar için de uçuşa elverişlidir şeklinde bir sağlık raporunun alınması gerekmektedir.

Bu ilana başvuru yapmak isteyen adaylar 1 Nisan tarihine kadar başvurularını yapabileceklerdir. Başvurular Sahil Güvenlik Komutanlığı internet sitesinden online yapılacaktır.

Yorumlar (0)