Sağlık Bakanlığı 9 Bin Kamu Personel Alımı Kadro Dağılımları Açıklandı

Maliye Bakanlığı 9 bin sağlık personeli alımı yapılacağını ve buna onay verildiğini açıklamıştı. Bugün ise Sağlık Bakanlığı tarafından kadro dağılımları açıklandı.

Kamu Personeli Alımı 30.03.2018, 21:45
Sağlık Bakanlığı 9 Bin Kamu Personel Alımı Kadro Dağılımları Açıklandı

En Çok Alım Hemşire Kadrosunda
Sağlık Bakanlığı kadrolara göre ne kadar personel alımı yapılacağını açıkladı. Bu açıklamalara göre en çok alım hemşire kadrosunda olacak. 9 bin personelin 6.532’si hemşire olarak istihdam edilecek. Hemşirelerin 5.582’si lisans mezunu, 950’si ise ortaöğretim mezunu olanlardan alınacaktır. 

Hemşire kadrosundan sonra en çok alım yapılacak pozisyonlardan birisi ebe kadrosu olmaktadır. Bu kadroya toplam 997 personel alımı yapılacak olup bunların 50’si ortaöğretim 947’si ise lisans mezunu olanlardan alınacaktır. 

Üçüncü olarak ise sağlık teknikeri kadrosuna da bir hayli alım yapılacaktır. Sağlık teknikeri kadrosu içerisinde çok farklı branşlarda alımlar gerçekleştirilecektir. Bubranşlaraönlisans ve ortaöğretim düzeyinden mezun adaylar başvurabilecektir. 

Alımlara genel olarak bakıldığında lisans mezunu personel alımının daha fazla olduğu görülmektedir. Bu kapsamda toplam 6.845 lisans mezunu personel alımı yapılırken önlisanstan 829, ortaöğretimden ise 1.326 personel alımı gerçekleştirilmektedir. 

2018 yılının ilk sağlık atamaları olacak 9 bin personel alımı için başvuruların ne zaman başlayacağı konusu henüz bilinmiyor. Bu sebeple net bir açıklama yapmak mümkün değildir. Tarihler belirlendiğinde Sağlık Bakanlığı tarafından duyuru yayınlanacaktır. Sizler de sitemizden bu duyuruları güncel bir şekilde takip edebilirsiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Cebrail kütük 2 yıl önce
Kırşehir