Sağlık Bakanlığı 9 Bin Kamu Personel Alımı İçin Tercihler Başlıyor!

Sağlık bakanlığı merkezi yerleştirme ile alım yapacağı en az lise mezunu 9 bin sağlık personeli alımı için 11 Nisan’da başvurular başlıyor.

Kamu Personeli Alımı 10.04.2018, 20:49
Sağlık Bakanlığı 9 Bin Kamu Personel Alımı İçin Tercihler Başlıyor!

Başvuru Şekli
Adaylar mezuniyet derecesine göre 2016 KPSS puanı ile yerleştirilecektir. Adaylar 11 Nisan ile 18 Nisan tarihleri arasında tercih yapabilecektir. Tercihler ÖSYM üzerinden yapılacaktır. 
Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti ile Sağlık Fizikçisi alanında tercih yapacak adaylar 16 Nisan 2018 saat 17.00’a kadar DPB Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına şahsen başvuru yapacaklardır. Diğer adaylar ise ÖSYM üzerinden başvuru yapacaktır. 

Sözleşmeli Personel Alınacak
Bu kapsamda alınacak olan sağlık personelleri 657 sayılı DMK’ya göre 4B’li yani sözleşmeli olarak istihdam edilecektir. Bu kişilerin sözleşmesi tek taraflı feshedilirse, fesih tarihinden itibaren 1 yıl boyunca kurumların sözleşmeli personel alımlarına başvuru yapamazlar. Bu durumun bir istisnası mevcuttur. 

Kısmı zamanlı ya da proje süresi ile sınırlı olarak çalışanlar, unvan değişikliği yapanlar, eş sağlık gibi nedenlerle yer değişikliği isteyen ancak o bitimde uygun unvan ya da pozisyon bulunmaması ya da en az bir yıllık kıdem şartını sağlamaması sebebiyle yer değiştirmesi yapılamadığı için tek taraflı feshedenler bu bir yıllık süreyi beklemek zorunda değildir. 
ÖSYM tercih kılavuzunun yayınlanması ile adaylar yarın tercih yapmaya başlayabileceklerdir. Tercihler 18 Nisan Çarşamba günü sona erecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)