POMEM Başvurularında Sona Yaklaşırken Kaç Kişinin Başvurduğu Belli Oldu

Polis Akademisi Başkanlığı bünyesinde POMEM alımı başvuruları başladı ve 23 Mart tarihinde başvurular tamamlanacak. Bugüne kadar başvuranların sayısı da açıklandı.

Kamu Personeli Alımı 21.03.2018, 23:58 22.03.2018, 11:42
POMEM Başvurularında Sona Yaklaşırken Kaç Kişinin Başvurduğu Belli Oldu

Son Güne Bırakmayın
Başvurular konusunda önemli açıklamalarda bulunan Polis Akademisi Başkan yardımcısı Doç. Dr. Ufuk Ayhan 10 bin kişilik alım için hali hazırda 23 bin başvurunun geldiğini ifade etti. Başvurularda son günler içerisine girildiğini ifade eden Ayhan adayları uyardı. Son günlere başvuruların bırakılması durumunda sistemin donması ve kilitlenmesi gibi sorunlarla karşılaşmanın söz konusu olabileceğini ifade etti. Bu sebeple başvuru yapmak isteyenlerin biran evvel yapmaları gerektiğini dile getirdi. 

21.dönem için yapılan başvuru sayısının 64 bin olduğunu ifade eden Ayhan 22.dönem için şimdilik sayının 23 bin olduğunu duyurdu. Bu sayının son günlerle beraber daha da çok artması beklenmektedir. Son 2,5 yıllık süreçte ise Polis Akademisi sınavlarına başvurularda rekor sayıda artış olduğunu belirten Ayhan bunun kendilerini memnun ettiğini de dile getirdi. 

FETÖ’nün meydana getirdiği tahribatın yeni alımlar ile büyük oranda giderildiğini belirten Ayhan adaylara sakin olmaları noktasında da çağrıda bulundu. Bu kapsamda hazırlanarak gelmeleri durumunda herhangi bir sorun yaşamayacaklarını da dile getirdi. 23.dönem POMEM alımları için de temmuz ağustos dönemlerini işaret etti. Ne kadar öğrenci alımı gerçekleştirileceği konusu ise hali hazırda belirsizliğini korumaya deva ediyor.

Yorumlar (0)