Maliye Bakanlığı Bilişim Personeli Alacak

Maliye Bakanlığı yayınladığı ilan ile 4 bilişim personeli alımı yapacağını duyurdu. İlana ilişkin ayrıntılar haberimizde yer almaktadır. MASAK Bünyesinde Çalışılacak.

Maliye Bakanlığı Bilişim Personeli Alacak

Maliye Bakanlığı istihdam edeceği personelleri MASAK bünyesinde çalıştıracak. Adaylardan KPSS ve YDS puanları istenmektedir. Buna göre 2016 yılında yapılan KPSS sınavının P3 puan türü değerlendirmeye esas olarak alınacak. 

Başvuru yapmak isteyenlerin yazılım ve bilgisayar mühendisliği ile ilgili lisans bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir. Adaylardan 3 ve 5 yıllık deneyim şartları istenmektedir. Bu deneyim şartı verilecek olan maaşa göre değişiklik gösterecektir. Adayların aynı zamanda en az 2 güncel kodlama dilini de bilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra erkek adaylar için askerlik ile ilişiklerinin bulunmaması da şartlar arasında yer almaktadır.

Başvuracak adaylardan YDS puanı da istenmektedir. Bu puan değerlendirmeye %30 olarak yansıyacaktır. %70’lik kısım ise KPSS puanı olacak. 

Son Başvuru Tarihi

Bu ilana başvuru yapmak isteyenler için son başvuru tarihi 23 Mart olarak belirlenmiştir. Bu tarihten sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Başvurular elektronik ortamda yapılacak olup şahsen ya da posta ile başvuru yapanların başvuruları geçersiz kabul edilecektir. 

Başvurular kurumun internet adresinde yer alan başvuru formu doldurularak gerçekleştirilecektir. Eksiksiz ve doğru doldurulması önemlidir. Zira bilgilerin yanlış ya da eksik olması atama durumunu olumsuz etkileyebilir. Başvuranların bunu dikkate alarak başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2018, 16:57
YORUM EKLE