Maliye Bakanlığı 1000 Memur Alımı İlanı Ne Zaman

6 Nisan tarihli Resmi Gazete ile Maliye Bakanlığına ihdas edilen 1000 kişilik vergi müfettiş yardımcısı kadrosuna ilişkin ilan adaylarca merakla bekleniyor.

Kamu Personeli Alımı 08.04.2018, 23:00
Maliye Bakanlığı 1000 Memur Alımı İlanı Ne Zaman

1000 Vergi Müfettişi Alımı

Maliye Bakanlığına ihdas edilen 1000 kişilik vergi müfettiş yardımcısı kadrosu atama bekleyen adaylarda sevinç yarattı. Şimdi adaylar ilanın ne zaman yayınlanacağını merakla bekliyor. Yakın bir zaman dilimi içinde ilanın gelmesi de beklentiler arasında. 

Peki, vergi müfettiş yardımcısı alımı için daha önce yayınlanan ilanlarda hangi şartlara aranıyordu? İşte bu soruyu sizin için cevaplıyoruz ki ilan geldiğinde bir an önce başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Vergi Müfettiş Yardımcılığı Alım Şartları
Geçtiğimiz yıl Nisan ayında Maliye Bakanlığı 300 vergi müfettiş yardımcısı almıştı. O zamandan beri yönetmelikte herhangi bir değişiklik yapılmadığı için yayınlanacak ilan ve aranan şartlar hemen hemen aynı olacaktır. 

Genel şartlarda DMK’ya göre memur olma şartlarını taşımak, Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, erkek adaylarda askerlikle ilişiği olmamak, daha önce en fazla iki kez vergi müfettişliği sınavına katılmış olmak, Türkiye’nin her yerinden çalışmaya sağlık bakımından uygun olmak şartları aranır. 

Özel şartlar ise; adaylar hukuk,  iktisat, işletme, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler lisans mezunu olmalıdır. KPSS’den en az 80 puan almış olmak gerekir. 

Beklenen ilan henüz gelmese de ilanın bu şartlar doğrultusunda olması öngörülüyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@