Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Astsubay Alımı Yapacak

Jandarma ve Sahil Güvenlik komutanlığında istihdam edilmek üzere aşağıda belirtilen branşlarda kontenjan kadar kadın ve erkek astsubay alımı yapılacak.

Kamu Personeli Alımı 03.04.2018, 09:00
Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Astsubay Alımı Yapacak

•    Yüksek okulların; gemi makineleri işletme ön lisans bölümü mezunlarından KPSS şartsız 35 erkek aday alınacaktır.
•    Meslek Yüksek okulların; lojistik, lojistik yönetimi ve maliye ön lisans bölümü mezunlarından KPPS P93 puanı 60 üstü olan 6 erkek ve 4 kadın alınacaktır. 
•    Meslek yüksek okulların; uçak gövde-motor, uçak motoru, uçak gövdesi ve uçak teknolojisi ön lisans bölümünden mezun olanlardan KPSS P93 puanı 60 üstü olan 10 erkek alınacaktır. 
•    Meslek yüksek okulların; bilgisayar programcılığı, teknikerliği, bilişim sistemleri ile programlama ön lisans mezunlarından KPSS P93 puanı 60 üstü olan 5 erkek alınacaktır. 
•    Meslek yüksek okulların; büro hizmetleri ve sekreterlik, yönetici asistanlığı, hukuk büro yönetimi ve sekreterliği ya da adalet ön lisans mezunlarından KPSS P93 puanı 60 üstü 5 erkek ve 5 kadın alımı yapılacaktır. 

Bu kapsamda alınacak olan kişiler sözleşmeli astsubay olarak edilecektir. Erkek ve kadın adaylar için kontenjanlar ayrı ayrı belirlenecektir. Ancak kontenjanlar doldurulamazsa cinsiyet ve branş farkı gözetmeksizin kontenjanlar tamamlanır. 

Başvuru süresi
Ön başvurular 2 Nisan 2018 tarihinden başlayıp 23 Nisan 2018'de sona erecektir. Sınav ücreti 50 TL'dir. Adayların mezun olabilecekleri ve kesin kayıt yaptırabilecekleri son tarih 17 Eylül 2018'dir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)