Jandarma Genel Komutanlığı 500 Sözleşmeli Subay Alacak

Jandarma Genel Komutanlığıyayınladığı ilan ile 500 subay alımı yapacağını duyurdu. Bu ilana erkek ve kadın adaylar başvuru yapabilecek.

Kamu Personeli Alımı 20.03.2018, 07:36
Jandarma Genel Komutanlığı 500 Sözleşmeli Subay Alacak

Başvuru Detayları
JGK Bu ilan kapsamında toplam 430 sözleşmeli personel alımı yapılacakken 70 de muvazzaf subay alımı gerçekleştirilecek. 70 muvazzaf subayın 60’ı pilot 10’u doktor olarak istihdam edilecek. 

Bu ilan kapsamında toplam 51 kadın istihdamı da sağlanacak. Adaylar başvurularını yaptıktan sonra sıralamaya tabi tutulacaklardır. Sıralama ise KPSS puanının %70’i YDS puanının ise %30’u olarak alınacak. Böylelikle oluşan puan ile alım yapılacak kadro sayısının 10 katı kadar aday sınava çağrılacaktır. Adaylar bu sınava katılmak için 50 TL de ücret ödeyeceklerdir. Ücretlerin ödenmesi için listelerin ilan edilmesinin beklenmesi gereklidir. 

Adayların ilanda belirtilen lisans bölümlerinden mezun olmaları şart olarak getirilmiştir. Eylül 2018’e kadar mezun olabilecek adaylar da başvuru yapabileceklerdir. Lisans mezunu olarak başvuru yapan adayların 27 yaşını lisansüstü mezunu olarak başvuru yapanların ise 32 yaşını geçmemeleri gereklidir. Ayrıca adayların ALES sınavından eşit ağırlık puan türünde de en az 50 puan almış olmaları istenmektedir. KPSS ve ALES sınavı puanları için 2016 ve 2017 yılları esas alınacaktır. 

Başvuru yapacak adayların sağlık kontrolleri de yapılacaktır. Bu sebeple sağlık yönetmeliğine aykırı durumlar olmaması gereklidir. Jandarma subay alımı için son başvuru tarihi 1 nisan olup başvurular online olarak yapılacaktır. 

Yorumlar (0)