Jandarma Genel Komutanlığı 3400 Astsubay Alımı Başvuruları Başladı

JGK Jandarma Genel Komutanlığı yayınladığı ilan ile toplamda 3400 astsubay alımı yapacağını açıkladı. Başvurular ise 2 Nisan itibariyle başladı.

Kamu Personeli Alımı 02.04.2018, 20:09
Jandarma Genel Komutanlığı 3400 Astsubay Alımı Başvuruları Başladı

Başvuru Şartları
Bu ilan kapsamında erkek ve kadınlardan oluşan resmi Jandarma personellerinin yanı sıra sivil memurlar da alınacak. Ancak 3400 personelin 2716’sının resmi jandarma personeli olacağını da ifade etmemiz gerekir. Her bir kadro için belirlenen özel şartlar bulunmaktadır. 

Ancak tüm kadroları ilgilendiren genel birtakım şartlar da bulunmaktadır. Bu kapsamda adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları gereklidir. Bunun yanı sıra sözleşmeli veya muvazzaf astsubay kadrolarına başvuru yapan adayların ilanda belirtilen lisans veya ön lisans bölümlerinden mezun olmaları istenmektedir. 17 Eylül 2018 tarihine kadar mezun olabilecek kişiler de bu ilana başvuru yapabilirler. 

Bu kadrolar için yaş şartı da bulunmaktadır. Bu kapsamda 17 Eylül tarihine kadar mezun olacak kişilerin 27 yaşını geçmemiş olmaları gereklidir. Ancak mezun durumunda olan adaylardan 32 yaşını doldurmamış olmaları yeterli olmaktadır. 

Lisans ve ön lisans bölümlerinden mezun olan adayların 2016 veya 2017 KPSS sınavlarından birisinden en az 60 veya daha fazlasını almış olmaları gereklidir. Lisans mezunları için P3, ön lisans mezunları için de P94 puan türü esas alınacaktır. 

Bu ilana başvurular 2 Nisan tarihi itibariyle başladı ve son başvuru tarihi 23 Nisan olarak belirlendi. Başvurular Jandarma Genel Komutanlığı’nın internet sayfası üzerinden yapılacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)