İstanbul Üniversitesi 301 Sözleşmeli Personel Alımı İçin İlana Çıktı

İstanbul Üniversitesi bünyesinde bulunan personel açıklarını gidermek amacıyla KPSS puanıyla 301 sözleşmeli personel alımı yapılacak.

İstanbul Üniversitesi 301 Sözleşmeli Personel Alımı İçin İlana Çıktı

Alım Yapılacak Kadrolar ve Başvuru Şartları
İstanbul Üniversitesi bünyesine yapılacak olan alımlar sağlık personeli kadrolarına yapılacak. 300 kişi lisans mezunu hemşire alınırken, bir kişi ise diğer sağlık personeli olarak istihdam edilecek.

Hemşire kadrosuna başvuracaklar hemşirelik lisans mezunu olmalı ve  2016 KPSS P3 puanı 55 ve üzeri olmalıdır. Diğer sağlık personeli içinse rehberlik ve psikolojik danışmanlık lisans mezunu olmak, 2016 KPSS P3 puanı 70 ve üzeri olması, YDS ve denk sınavlarından 80 ve eşdeğer puan almak, çocuk ve travma ile temel darama alanında eğitim almış olmak şartları aranmaktadır. 

Ayrıca adaylar DMK’daki genel memur olma şartlarını taşımalıdırlar. Adaylar SGK’dan emeklilik ya da yaşlılık aylığı almıyor olmalıdır. Daha önce sözleşmeli olarak çalışırken istifa etmiş olanlar, istifa tarihinden itibaren bir yılın dolması ile başvuru yapabileceklerdir.

Başvuru Usulü
İstanbul Üniversitesi personel alımı için başvuru yapmak isteyen adaylar ilanın yayın tarihi olan 4 Nisan 2018 tarihinden itibaren 15 gün içinde başvuru yapmalıdırlar. Başvurular İÜ Personel Daire Başkanlığı tarafından şahsen alınacaktır. Adaylar başvuru sırasında fotoğraflı başvuru formu, mezuniyet belgesi fotokopisi, nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, KPSS sonuç belgesi ve kadroya göre istenen ek belgeleri teslim etmelidirler.

YORUM EKLE