İçişleri Bakanlığı Sözleşmeli Bilişim Personeli Alacak

İçişleri Bakanlığı yayınladığı ilan ile farklı alanlarda bilgi sahibi olan sözleşmeli bilişim personelleri alacağını duyurdu.

Kamu Personeli Alımı 22.03.2018, 15:38 22.03.2018, 15:39
İçişleri Bakanlığı Sözleşmeli Bilişim Personeli Alacak

Başvuru Şartları
Bu ilana başvuru yapmak isteyen adayların her bir pozisyon için belirlenen özel şartları taşımaları gereklidir. Bu şartlar İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı ilanda yer almaktadır. Ayrıca bazı özel donanımlara sahip olmanın da tercih sebebi olacağı söz konusu ilanda belirtildi. 

Başvurularda aranacak genel şartlar arasında ilk sırada Devlet Memurları Kanunu madde 48 yer almaktadır. Kişilerin burada yer alan şartlara uyuyor olması gereklidir. Bunun haricinde adayların 4 yıllık bilgisayar, elektronik, elektrik-elektronik, yazılım ve endüstri mühendisliği bölümlerinden birisinden mezun olmaları gereklidir. 

Ayrıca adayların başvuracakları pozisyona göre 3 veya 5 yıl deneyime sahip olmaları istenmektedir. Adaylar güncel 2 programlama dilini bilmelidirler. Bunun haricinde erkek adaylar için askerlikle ilişiklerinin olmaması şartı yer almaktadır. 

Başvuru Tarihleri
Yukarıdaki ve ilandaki şartları taşıyan adaylar 2 Nisandan itibaren başvuru yapmaya başlayacaklardır. Son başvuru tarihi ise 13 Nisan 2018 olarak belirlenmiştir. Başvuru için gerekli belgeler temin edildikten sonra İçişleri Bakanlığı internet sayfasından başvuru formu çıktısı alınmalı ve doldurularak fotoğraf yapıştırılmalıdır. Ardından da İçişleri Bakanlığı’nın Bilgi İşlem Dairesi’ne şahsen veya posta ile teslim edilmelidir. 

Başvurular neticesinde KPSS puanının %70’i ve YDS puanının %30’u ile bir sıralama oluşturulacaktır. KPSS puanı olmayanlar için 70 kabul edilecek ve yazılı sınava çağrılacaklardır.

Yorumlar (0)