Hacettepe Üniversitesi KPSS ile 224 Personel Alacak

Hacettepe Üniversitesi yayınladığı ilan ile birlikte 224 sözleşmeli kamu personel alımı yapacağını duyurdu. Başvuru şartları yayınlanan duyuruda yer aldı.

Kamu Personeli Alımı 17.03.2018, 11:13
Hacettepe Üniversitesi KPSS ile 224 Personel Alacak

Alım yapılacak kadrolar da söz konusu ilanda belirtildi. Buna göre en fazla alım hemşire kadrosunda gerçekleştirilecek. Toplamda 168 hemşire alınacak olup farklı sayılarda sağlık teknikeri, biyolog, eczacı, diyetisyen ve fizyoterapist alımları da gerçekleştirilecek. 

Bu ilanlara başvurmak isteyen adayların KPSS (B) sınavından yeteri kadar puan almış olmaları gereklidir. Başvuru yapacak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları gerekirken erkek adayların askerlikle ilişiklerinin bulunmaması gereklidir. Ayrıca adayların başvuracakları pozisyon ile ilgili şartları da taşıyor olmaları gereklidir. Bu şartlar ilanda detaylı bir şekilde yer almaktadır. 

Bu ilana başvuru yapan adayların vardiyalı çalışmalarında herhangi bir sorun olmaması gerekmektedir. Adayların 35 yaşından büyük olmamaları da şartlar arasında yer almaktadır. Bunların haricinde milli güvenliğe tehdit olan yapılar ile iltisak ya da irtibatının olmaması da şartlar arasında yer alan hususlardandır. 

Ayrıca son 1 yıllık süreç içerisinde adayların herhangi bir kurumda sözleşmeli bir şekilde çalışmamış olmaları da istenen şartlardan bir diğeridir. 

Son Başvuru Tarihi
Hacettepe Üniversitesi ilanı için son başvuru tarihi 22 Mart olarak belirlenmiştir. Başvuru yapmak isteyen adaylar gerekli belgeleri temin ederek başvurularını üniversiteye şahsen yapmaları gereklidir. 
Hacettepe Üniversitesi 224 sözleşmeli personel alımı kılavuzuna ulaşmak için kurumun sayfasında duyuruları takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@