Gümrüğe 20 Uzman Yardımcısı Alımı Yapılacak

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yayınladığı ilan ile toplamda 20 uzman yardımcısı alımı yapacağını duyurdu. Bu ilan kapsamında 3 farklı kadro için alımlar gerçekleştirilecek.

Kamu Personeli Alımı 06.03.2018, 19:34 08.03.2018, 16:54
Gümrüğe 20 Uzman Yardımcısı Alımı Yapılacak

Başvuru şartları belli oldu. Bu kapsamda 2 bilgi işlem personeli, 9’ar kişi de ticaret ve gümrük birimleri için personel alınacak. KPSS puanına göre başvuru yapacak adaylar hem yazılı hem de sözlü sınava tabi tutulacaktır.

Bu ilanlar kapsamında kadrosuna göre değişmekle birlikte hukuk, iktisat, işletme, bilgisayar mühendisliği, siyaset bilimi, istatistik ve uluslararası ticaret gibi bölümlerden personel alımı gerçekleştirilecek. Her bir bölüm kendi KPSS puan türünden en az 70 puan almak gerekmektedir. Ayrıca başvurularda 2017 KPSS sınavı esas alınacaktır. 

Adayların 35 yaşını doldurmamış olmaları gerekmektedir. Ayrıca İngilizce, Almanca veya Fransızca dillerinden birisinden en az C seviyesinde bir puana sahip olmaları gerekmektedir. Erkek adaylar için askerlik ile ilişiklerinin bulunmaması gerekir. 

Son Başvuru Tarihi
Bu ilana başvuracak adaylar için son başvuru tarihi 23 Mart olarak belirlendi. Ancak başvurular 12 Mart tarihi itibariyle başlayacak. Yazılı sınav tarihi ise 21 Nisan 2018 tarihinde Ankara ilinde yapılacak. Başvuru tarihlerinin dışında yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Ayrıca belgelerinde yanlışlık ya da eksiklik olduğu belirlenen kişilerin de atamaları yapılmayacaktır. Tüm bu aşamaları başarılı bir şekilde geçen kişiler gümrük ve ticaret uzman yardımcısı olarak atanabilecekler. Ayrıca adaylara güvenlik soruşturması da yapılacaktır.

Yorumlar (0)