Göç Genel Müdürlüğü 335 Kamu Personel Alımı Yapacak

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü yayınladığı ilan ile 335 sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. İlanın Detayları resmi DPB Devlet Personel Başkanlığı duyurusunda yer aldı.

Kamu Personeli Alımı 05.04.2018, 07:40
Göç Genel Müdürlüğü 335 Kamu Personel Alımı Yapacak

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan ilanda toplam 335 sözleşmeli personel alımı yapılacağı ifade edildi. Bu alımlar büro personeli, sosyal çalışmacı ve kameraman pozisyonlarına alım gerçekleştirilecektir. Bu kadrolar arasında en fazla alım 318 kişi ile büro personeli kadrosunda gerçekleşecektir. Bunun yanı sıra sosyal çalışmacı kadrosuna 16 ve son olarak da kameraman kadrosuna 1 kişi alınacaktır. 

Başvuru Şartları
Bu ilana başvuru yapacak adayların Devlet Memurları Kanunu madde 48’de yer alan şartları taşıyor olmaları gereklidir. Ayrıca adayların 35 yaşını doldurmamış olmaları da istenen şartlar arasında yer almaktadır. Her bir kadro için ilanda belirtilen özel eğitim şartlarının da sağlanması gereklidir. 

Büro personeli kadrosuna lisans ve önlisans mezunu adaylar başvurabileceklerdir. Her iki eğitim düzeyinden mezun adaylar için 2016 yılında yapılan KPSS sınavı puanı istenmektedir. Lisans mezunları için P3 puan türü, ön lisans mezunları için ise P93 puan türü talep edilmektedir. 

Başvuru Tarihleri ve Usulü
Başvurular online olarak gerçekleştirilecektir. 9 Nisan tarihinde başlayacak başvurular için son tarih 17 Nisan olarak belirlenmiştir. Adaylar İçişleri Bakanlığı’nın internet sayfası üzerinden başvurularını gerçekleştireceklerdir. Göç İdaresi personel alımı için şahsen ya da posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)