EGM Kadrolu Aşçı Alımı Yapacak

Emniyet Genel Müdürlüğü 9 kadrolu aşçı alımı için yayınladığı ilana başvurular 5 Mart tarihi itibariyle başlıyor. Başvuru Şartları belirlendi.

EGM Kadrolu Aşçı Alımı Yapacak

Bu ilana başvuracak adayların aşçılık ile ilgili bölümlerden mezun olmaları gerekmektedir. Bu bölümler EGM’nin yayınladığı ilanda detaylı olarak sıralanmıştır. Bunun yanı sıra adayların 2016 KPSS sınavından P94 puan türünde en az 65 puan almaları gereklidir. Başvuru yapan adaylar KPSS puanına göre sıralamaya tabi tutulacaklardır. Kadroya alınacak personel sayısının 5 katı kadar aday sözlü sınav için çağrılacaktır. Sıralamaya giren adaylar sözlü ve uygulamalı sınava ilan edilen tarihte gireceklerdir. 

Sözlü ve uygulamalı sınavlardan da başarılı bir şekilde ayrılan adaylar hakkında güvenlik soruşturmasıyapılacaktır. Bu soruşturmada da herhangi bir sorun yaşanmaması durumunda atamaları gerçekleştirilecektir. Adaylar haklarında verilecek sonuca itiraz edebileceklerdir. 

Son Başvuru Tarihi
Bu ilana başvuru yapacak adaylar için son başvuru tarihi 9 Mart olarak belirlenmiştir. Bu tarihten sonra başvuru yapan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Başvurular başvuru formu doldurularak il emniyet müdürlüklerine yapılacaktır. Başvuru sırasında 2 adet güncel fotoğraf, kimlik, diploma ve KPSS sonuç belgelerinin de teslim edilmesi gerekmektedir. 

Belgelerinde eksiklik ya da yanlışlık olan adayların atamaları yapılmayacaktır. Kazanan adaylardan son olarak bir de sağlık raporu talep edilecektir. Sağlık engeli olmadığını belirten rapor getiren kişilerin atamaları gerçekleştirilecek ve göreve derhal başlayacaklardır.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2018, 16:55
YORUM EKLE