Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Subay Alımı Başvuruları Bu Gece Son

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı daha önceden yayınladığı bir ilan ile subay alımı yapacağını duyurmuştu. Bu ilana başvuru yapmak için çok az bir süre kaldı. 23.59’a Kadar Başvuru Yapılabilecek...

Kamu Personeli Alımı 28.03.2018, 20:12
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Subay Alımı Başvuruları Bu Gece Son

Subay alımı ilanına başvuru yapacak adaylardan KPSS ve çeşitli eğitim şartları istenmektedir. Adayların kılavuzu inceleyerek başvuru yapmaları gereklidir. İlan kapsamında mühendis, öğretmen, pilot ve güverte personeli gibi çeşitli kadrolara alım gerçekleştirilecektir. her bir kadro için gerekli olan şartlar ayrı ayrı sıralanmıştır. Lisans mezunu alınacak kadrolar için adayların KPSS puanına da sahip olmaları gereklidir. Bu adaylar KPSS P3 puan türünden en az 60 ve üzeri almalıdır. Ayrıca lisans mezunu adayların 27 yaşını doldurmamış olmaları da aranan şartlar arasındadır.

Başvuru yapacak adayların herhangi bir terör örgütü ile irtibatlı ya da iltisaklı olmaması gereklidir. Bunun tespiti için ayrıca bir güvenlik soruşturması da yapılacaktır. Ayrıca adayların herhangi bir sebeple TSK’dan da çıkarılmamış olmaları gereklidir. 

Şartları sağlayan adaylar başvurularını online olarak yapabilecektir. Bunun için Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi internet adresi kullanılacaktır. Başvuruların tamamlanmasının ardından adaylar değerlendirmeye alınacaklardır. Posta ile ya da şahsen yapılacak başvuruların geçersiz sayılacağını da belirtmek isteriz. Adayların başvuru esnasında bilgilerini doğru bir şekilde verme yükümlülükleri bulunmaktadır. Aksi takdirde meydana gelecek sorunlardan kendileri sorumlu olup haklarında yasal takibat başlatılacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)