Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 60 KPSS Puanlı Alım Yapacak

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı yayınladığı ilan ile KPSS sınavından en az 60 puan alan lisans mezunları için personel alımı yapacağını duyurdu. Başvuru Şartlarında KPSS şartı yer aldı.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 60 KPSS Puanlı Alım Yapacak

Bu ilana başvuracak adayların KPSS P3 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra en az 4 yıllık fakülte veya yüksekokul mezunu olmaları da gerekmektedir. Bu kişiler için yaş sınırı 27 olarak belirlenmiştir. 

Bu ilana başvuracak kişilerin daha önce herhangi bir şekilde TSK bünyesinden çıkarılmamış olmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra herhangi bir terör örgütü ile iltisak ya da irtibatının da bulunmaması gereklidir. Yapılacak araştırmalar neticesinde böylesi bir durum tespit edilirse kişinin atılması söz konusu olacaktır. 

Son Başvuru Tarihi
Bu ilana başvuracak adaylar için son başvuru tarihi 28 Mart 2018 olarak belirlenmiştir. Adaylar bu tarihte gece 23.59’a kadar başvurularını yapabilirler. Bu tarihten sonra başvurular alınmayacaktır. Adaylar başvurularını online bir şekilde kurumun resmi internet adresinden gerçekleştireceklerdir. 

Adreste yer alan başvuru formunun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Aksi takdirde başvuru kabul edilmeyecek ve aday mülakatlara çağrılmayacaktır. Ayrıca gerekli şartları sağlamadığı tespit edilen şahıslar için de daha sonradan yapılacak incelemeler neticesinde bu durum ortaya çıkarsa başvurusu iptal edilecektir. Dolayısıyla başvuracak adayların başvuru tarihi ve şartlarına azami derecede riayet etmesi gereklidir.

YORUM EKLE