Çevre Bakanlığı Personel Alımı Sayısını Düşürdü

Resmi Gazete’de yayınlanan Bakanlar Kurulu kararına göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından alınacak sözleşmeli personellerin sayısı azaltıldı.

Çevre Bakanlığı Personel Alımı Sayısını Düşürdü

135 Kişi Azaltıldı
Afet riski altında bulunan yerlerde çalıştırılmak için sözleşmeli personel alımı yapacak olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bu kapsamda personel sayısını azalttı. Daha önce 380 olarak duyurulan bu sayı şimdi ise 245’e indirildi. En çok değişim gösteren kadro ise mühendislik kadrosu oldu. Zira önceki açıklamalarda 150 mühendis alımı yapılacağı ifade edilirken son değişiklikler ile birlikte bu rakam 57’e düştü. 

Mühendis kadrosunun yanı sıra avukatlarda 50 yerine 41, şehir ve bölge planlayıcılarında 75 yerine 62 ve mimarlarda da 75 yerine 60 personel alımı gerçekleştirilecek.

Diğer Değişiklikler 
Yayınlanan kararnamede sadece personel sayılarında değişiklik yapılmadı. Bunun yanı sıra personellere güvenlik soruşturması yapılacağına ilişkin de yeni bir düzenleme getirildi. Ayrıca askerlik nedeniyle sözleşmeleri feshedilen personeller için de yeni bir düzenlemeye gidildi ve bu personellerin pozisyonlarının korunmasına karar verildi. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı personel alımlarında mülakat da gerçekleştirmektedir. Bu sebeple personel alımı sayılarında azalışa gitmeleri B sınıfı alımlara ağırlık verebilecekleri yönünde algılandı. Ancak bu konuda herhangi bir başka gelişme de bulunmamaktadır. Mülakat yerine sadece hak edenin kazanması için atılacak adımlar ile çok daha iyi bir sistem geliştirileceği herkesin ortak düşüncesidir.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE